2022-10-22 19:10:54

Karpaty Krosno pewnie pokonały Wólczankę Wólka Pełkińska i pozostaną na fotelu lidera!

Karpaty Krosno wygrały czwarty mecz z rzędu i pozostaną na fotelu lidera. Tym razem podopieczni Dariusza Liany pokonali Wólczankę aż 5-2.

Pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiego zwycięstwa przyjezdnych. Wynik spotkania otworzył dopiero w 41. minucie Szymon Dziadosz, a już dwie minuty później do wyrównania doprowadziła Wólczanka, kiedy do siatki trafił Krzysztof Pietluch. W pierwszej części tego spotkania Karpaty nie wykorzystały dwóch jedenastek i po 45. minutach mieliśmy remis.

W 60. minucie ponownie do głosu doszli gospodarze i tym razem Dominik Kędzior wyprowadził Wólczankę na prowadzenie. W kolejnych minutach Karpaty wróciły do gry i zaczęło się oblężenie bramki miejscowych. W 71. minucie do siatki trafił Grzegorz Gawle i doprowadził do wyrównania. Sześć minut później bezpośrednio z rzutu wolnego świetnie uderzył Jakub Kloc i wyprowadził Karpaty na prowadzenie.

Kolejne ataki podopiecznych Dariusza Liany sprawiały coraz większe problemy piłkarzom Wólczanki. W 80. minucie drugi raz do bramki trafił Grzegorz Gawle i było już 4-2. Dwie minuty później kolejną bramkę dołożył Szymon Dziadosz i przypieczętował okazałe zwycięstwo Karpat Krosno.

0-1 Szymon Dziadosz (41)
1-1 Krzysztof Pietluch  (43)
2-1 Dominik Kędzior (60)
2-2 Grzegorz Gawle (71)
2-3 Jakub Kloc (76)
2-4 Grzegorz Gawle (80)
2-5 Szymon Dziadosz (83)