2022-10-10 16:16:33

Klasa O Jarosław: Piast Tuczempy dołożył sporo bramek do swojego konta! [Podsumowanie 10.kolejki]

Za nami 10.kolejka rundy jesiennej jarosławskiej klasy okręgowej. Z pewnością nie zawiodła czołówka tabeli, a popis umiejętności dał plasujący się na piątej pozycji Piast Tuczempy. Przeczytajcie podsumowanie ostatnich zmagań wszystkich zespołów.

Trzy punkty zainkasował Start Pruchnik, który na własnym terenie pokonał wyżej notowanych Biało-Czerwonych Kaszyce 2-1. Wynik został ustanowiony już w pierwszej połowie spotkania. Jako pierwsi między słupki rywali trafili goście, a konkretnie w 7.minucie Mateusz Grabowski. Szybko wyrównał jednak Albert Jarosz z ekipy Startu, a drugą bramkę dołożył na dwie minuty przed przerwą Dawid Gemra.

Lider- Pogoń-Sokół Lubaczów tym razem również nie zawiódł. Na boisku Santosu Piwoda strzelił dwie bramki (0-2) i wygrał to spotkanie. Wynik otworzył w 9.minucie Paweł Hawrylak, a kolejną bramkę zanotował już w drugiej połowie Karol Karólak. Wspaniała passa Pogoni nadal trwa, do tej pory liderzy nie stracili ani jednego punktu i zajmują pierwsze miejsce z ośmioma “oczkami” przewagi.

Z minimalną przewagą wicelider- Orzeł Przeworsk pokonał 2-1 Orła Torki. Już 4.minuta pokazała, że gospodarze chcą wygrać to spotkanie. Piłkę do siatki przeciwników wpakował wtedy Marcin Piątek, a rezultat poprawił w 21.minucie Sylwester Kielich. Strzał kontaktowy po stronie gości zapisał sobie Grzegorz Gierczak.

Postrzelali solidnie w Tuczempach! Tamtejszy Piast rozprawił się z Sanem Gorzyce i pokonał go 5-0. Bramki padły po strzałach: Dawida Golby, dwukrotnie Patryka Strawy, Pawła Domszy i Kacpra Chmielowicza. Ostatni z nich to 16-letni wychowanek Piasta, a trafienie z tego meczu było jego debiutanckim golem w tej klasie rozgrywek.

2-0 to wynik, który padł w spotkaniu KS-u Horyniec Zdrój i MKS-u Kańczugi. Jako pierwszy drogę do bramki przyjezdnych odnalazł Sebastian Rogowski. W 89.minucie zawodnik gospodarzy Paweł Nowakowicz otrzymał czerwoną kartkę, jednak nie wybiło to z rytmu pozostałych piłkarzy. W doliczonym czasie gry dołożyli drugiego gola, za sprawą Krzysztofa Kazika i mogą cieszyć się ze zwycięstwa.

Mimo że do przerwy Gorliczanka Gorliczyna wygrywała tylko 1-0, w drugiej części poprawiła rezultat trzema bramkami i ostatecznie pokonała 4-0 Huragan Gniewczyna. Cztery bramki również na korzyść Startu Lisie Jamy z tym, że rywalizujący z nimi Płomień Morawsko na własnym stadionie ustrzelił dwa gole (2-4).

Zero bramek i podział punktów w starciu Hetmana Laszki z Promykiem Urzejowice.