2022-05-29 18:50:00

Ruch Chorzów awansował do Fortuna 1 ligi! Zdecydowane zwycięstwo z Motorem Lublin w finale baraży

Piłkarze Ruchu Chorzów nie dali szans Motorowi Lublin i przypieczętowali awans do Fortuna 1 ligi. "Niebiescy" na zaplecze krajowej elity wracają po czterech latach przerwy.

Od początku stroną przeważającą był Ruch Chorzów, który ruszył do ataku, a już w 5. minucie stanął przed szansą objęcia prowadzenia. W polu karnym piłkę otrzymał Tomasz Foszmańczyk, który oddał strzał, po którym futolówka trafiła w rękę gracza Motoru Lublin i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Michał Mokrzycki, który po chwili wykorzystał "jedenastkę".

Podopieczni Jarosława Skrobacza dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Lublinianie także mieli swoje okazje i za wszelką cenę starali się wyrównać. Konkrety były jednak po stronie Ruchu, który w 26. minucie podwyższył na 2-0. Błąd Bartosza Zbiciaka wykorzystał Daniel Szczepan i umieścił piłkę w siatce.

Lublinianie w kolejnych minutach próbowali nawiązać walkę z ekipą "Niebieskich", ale ta mądrze się broniła. Ruch także miał swoje okazje. W 36. minucie mogło być już po meczu, ale Tomasz Foszmańczyk uderzył niecelnie. Emocji nie brakowało, a w końcówce gola mogli strzelić zarówno jedni jak i drudzy, ale brakło skuteczności.

Po zmianie stron, Motor mógł błyskawicznie złapać kontakt, bowiem otrzymali rzut karny za zagranie ręką Patryka Sikory. Do piłki podszedł Rafał Król, ale trafił w słupek. Lublinianie nie odpuszczali i za wszelką cenę starali się nawiązać walkę z miejsowymi. Chorzowianie jednak byli konkretniejsi i od 67. minuty prowadzili 3-0, po strzale Szczepana.

Ruch w kolejnych minutach wrzucił piąty bieg i starał się szukać kolejnych okazji do podwyższenia rezultatu. Motor także miał swoje sytuacje, lecz raziła nieskuteczność. Chorzowianie nie odpuszczali i w 85. minucie było już 4-0, a ponownie gola zdobył Szczepan, który przypieczętował awans Ruchu do Fortuna 1 ligi.

Ruch Chorzów - Motor Lublin 4-0 (2-0)

1-0 Michał Mokrzyski (7-rzut karny)
2-0 Daniel Szczepan (26)
3-0 Daniel Szczepan (67)
4-0 Daniel Szczepan (85

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Rusłan Zubkow, Remigiusz Szywacz - Paweł Żuk, Michał Mokrzycki, Patryk Sikora (84. Piotr Wyroba), Łukasz Janoszka (75. Vanja Marković), Tomasz Foszmańczyk (67. Piotr Stępień), Tomasz Wójtowicz (84. Jakub Malec) - Daniel Szczepan

Motor Lublin: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus (46. Paweł Moskwik) - Damian Sędzikowski (86. Cezary Polak), Rafał Król (73. Piotr Ceglarz), Tomasz Kołbon (46. Michał Fidziukiewicz), Tomasz Swędrowski, Adam Ryczkowski (46. Jakub Kosecki) - Maciej Firlej

Żółte kartki: Szczepan, Szywacz - Kołbon, Król, Wójcik, Swędrowski, Firlej

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)