2022-05-25 23:20:00

Pogrom w Suwałkach! Motor Lublina rozbił Wigry aż 4-0

Motor Lublin w finale baraży o awans do Fortuna 1 ligi. Podopieczni Marka Saganowskiego w środowy wieczór pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się gracze Motoru Lublin, którzy błyskawicznie wypracowali sobie przewagę na murawie. Podopieczni Marka Saganowskiego ruszyli do ataku i w 9. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Tomasz Swędrowski. Goście nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa.

W kolejnych minutach Wigry Suwałki starały się nawiązać walkę z Motorem, jednak ten był tego dnia konkretniejszy i w 26. minucie podwyższył na 0-2, a tym razem z gola cieszył się Maciej Firlej, który świetnie zachował się w polu karnym. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale zespół z Lublina dobrze prezentował się w defensywie i na przerwę schodził w lepszych nastrojach.

Po zmianie stron, Wigry starały się odrobić straty i od początku ruszyły do ataku. Miejscowi dobrze się prezentowali na murawie, ale brakowało z ich strony konkretów. Te natomiast były po stronie Motoru, który od 57. minuty prowadził 0-3, a tym razem Hieronima Zocha pokonał Damian Sędzikowski. Lublinianie ani myśleli się zatrzymywać.

Zespół dowodzony przez Marka Saganowskiego szukał kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia, choć sytuacje miały też Wigry. Motor jednak był skuteczniejszy, a w 72. minucie na 0-4 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Paweł Moskwik. Lublinianie nie odpuszczali i nadal atakowali na bramkę rywala. Ostatecznie jednak więcej goli już nie padło i po meczu lepsze humoty mieli goście.

Motor Lublin w finale baraży o awans do Fortuna 1 ligi zagra z Ruchem Chorzów, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Chorzowie przy ulicy Cichej 6. Mecz odbędzie w niedzielę 29 maja 2022 roku, a pierwszy gwizdek zabrzmi punktualnie o godzinie 17:00.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 0-4 (0-2)

1-0 Tomasz Swędrowski (9)
2-0 Maciej Firlej (26)
3-0 Damian Sędzikowski (57)
4-0 Paweł Moskwik (72)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski (75. Bojan Gvozdenović), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Bartosz Prętnik (63. Mateusz Sowiński) - Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (63. Werick Caetano), Mariusz Rybicki (81. Dawid Krzyżański) - Michał Żebrakowski (63. Kōsei Iwao), Mateusz Lewandowski

Motor Lublin: Sebastian Madejski - Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Kamil Rozmus - Damian Sędzikowski (82. Jakub Świeciński), Rafał Król (82. Jakub Kosecki), Tomasz Kołbon (71. Maksymilian Cichocki), Tomasz Swędrowski, Adam Ryczkowski (71. Paweł Moskwik) - Maciej Firlej (82. Michał Fidziukiewicz)

Żółte kartki: Rybicki, Sowiński - Kołbon

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)