2022-04-16 16:57:00

KS Wiązownica nie dał szans niżej notowanemu rywalowi! Błękitni Ropczyce powoli witają się z okręgówką

Zawodnicy KS-u Wiązownica nie bez kłopotów pokonali Błekitnych Ropczyce. Lider pięć z sześciu strzelonych bramek zdobył w drugiej połowie.

Spotkanie to miało zdecydowanego faworyta. Lider nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów z ekipą broniącą się przed spadkiem, która na wiosnę zdobyła zaledwie 4 punkty.

Gospodarze przejęli inicjatywe i już w 20. minucie wynik otworzył Patryk Zieliński, który w całym spotkaniu zdobył cztery gole. Niespodziewanie goście wyrównaniu stan meczu w 37. minucie. Do siatki miejscowych trafił Michał Ogrodnik.

Po zmianie strony Patryk Zieliński strzelił na 2-1. Tym razem wykorzystał rzut karny. Chwilę później podwyższył Kacper Rop. Kibice nie musieli długo czekać na kolejne gole. Już w 54. minucie trzeci raz w tym meczu do siatki rywala trafił Zieliński.

KS Wiązownica dał rywalowi kilka minut wytchnienia, ale w ostatnim kwadransie spotkania zdobył dwa gole. Najpierw bramkarza Błękitnych pokonał Rafał Michalik, a na koniec karnego na gola znów zamienił Patryk Zieliński.

1-0 Patryk Zieliński (20)
1-1 Michał Ogrodnik (37)
2-1 Patryk Zieliński (49-rzut karny)
3-1 Kacper Rop (50)
4-1 Patryk Zieliński (54)
5-1 Rafał Michalik (76)
6-1 Patryk Zieliński (79-rzut karny).