2022-04-16 13:53:00

Kolejna porażka Korony Rzeszów! Tym razem wyjazdowa z Orlętami Radzyń Podlaski

Nieciekawie w Rzeszowie. Korona w Wielką Sobotę przegrała kolejny mecz 3 lidze gr. IV i tym samym jej sytuacja się mocno skomplikowała. Podopiecznym Daniela Bartkowskiego powoli zagląda w oczy widmo spadku do 4 ligi podkarpackiej.

Mecz jednak lepiej zaczął się dla Korony Rzeszów, która do Radzyna Podlaskiego jechała z bojowym nastawieniem. Podopieczni Daniela Bartkowskiego prowadzenie objęli w 12. minucie, a bramkarza Orląt pokonał Eryk Galara. To widocznie podrażniło gospodarzy, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat.

Rzeszowianie próbowali się bronić na trudnym terenie i całkiem nieźle im to wychodziło. Orlęta jednak nie odpuszczały i w 26. minucie dopięły swego, a do wyrównania doprowadził Przemysław Zdybowicz. Gospodarze dostali wiatru w żagle i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Mecz w kolejnych minutach się otworzył, a kibice oglądali dobre widowisko.

Okazji bramkowych nie brakowało, jednak konkretniejsze były Orlęta, które rzutem na taśmę przed przerwą strzelili na 2-1, a z bramki cieszył się Sebastian Kaczyński. Ten sam zawodnik chwilę po zmianie stron, strzelił kolejnego gola i zespół z Radzynia Podlaskiego mógł trochę odetchnąć. Korona znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

Beniaminek 3 ligi gr. IV ani myślał się jednak poddawać i w kolejnych minutach za wszelką cenę próbował zmniejszyć straty do rywala. Korona w 56. minucie złapała kontakt, a tym razem do siatki trafił Paweł Piątek i znowu zrobiło się ciekawie. Radość zespołu z Rzeszowa nie trwała zbyt długo, bowiem cztery minuty później na 4-2 strzelił Zdybowicz.

Kibice oglądali otwarty mecz, w którym sporo się działo. Korona dzielnie walczyła i cały czas starała się stwarzać okazje do zdobycia gola. Orlęta jednak dobrze prezentowały się w defensywie i skutecznie odpierały ataki beniaminka. Ostatecznie więcej goli tego dnia nie padło i lepsze humory po meczu mieli gospodarze.

0-1 Eryk Galara (12)
1-1 Przemysław Zdybowicz (26)
2-1 Sebastian Kaczyński (45)
3-1 Sebastian Kaczyński (50)
3-2 Paweł Piątek (56)
4-2 Przemysław Zdybowicz (60)