2022-04-09 16:54:26

Stal Rzeszów wyciągnęła remis w starciu ze Zniczem Pruszków

Mecz Stali Rzeszów z goszczącym ją Zniczem Pruszków w ramach eWinner 2.ligi przypominał senną, pogodową aurę. Goście nie przypominali dziś siebie, a kibice z pewnością nie mogli pochwalić stylu gry. Taki bieg wydarzeń przełożył również na wynik 1-1 z notowanym niżej Zniczem. Choć podopieczni Daniela Myśliwca wrócą z punktem, to nie mogą być usatysfakcjonowani z dzisiejszego starcia.

Jako faworyci do tego spotkania z pewnością podeszli piłkarze Stali Rzeszów.  Nie mogli jednak lekceważyć Znicza Pruszków, który chciał zrewanżować się za swoją jesienną porażkę z rzeszowianami.

Pierwszej połowy z pewnością nie można zaliczyć do bardzo emocjonujących i ciekawych. Mimo, że obie drużyny próbowały budować akcje, to żadna nie zakończyła się celnym strzałem. Dwa żółte kartoniki obejrzeli zawodnicy gospodarzy. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0-0, a kibice oczekiwali na drugą połowę z nadziejami na więcej interesujących sytuacji.

Ta rozpoczęła się bardzo podobnie. Jednak do czasu... Około 60. minuty arbiter podyktował rzut karny dla Znicza, który wykorzystał Shuma Nagamatsu otwierając wynik w tym meczu. Sytuacja Stali zaczynała się robić dosyć skomplikowana. Ich akcje nie były na tyle groźne, aby rywale mogli czuć się niebezpiecznie. Los odmienił się w 77. minucie, kiedy rzeszowianie zaczęli się budzić z monotonii. Bramkę na 1-1 ustrzelił Patryk Małecki dobijając piłkę po mocnym uderzeniu Kacpra Piątka.

Do końca spotkania kibice w Pruszkowie nie obejrzeli już żadnych goli, a Stal Rzeszów musi zadowolić się tylko jednym punktem do kolekcji. Znicz miał okazję do rewanżu za jesienną przegraną, jednak nie udało im się utrzymać korzystnego wyniku.

1-0 Shuma Nagamatsu (61)
1-1 Patryk Małecki (77)