2022-03-19 17:28:00

KS Wiązownica w osłabieniu pokonała Karpaty Krosno na szczycie 4 ligi podkarpackiej!

KS Wiązownica górą w meczu na szczycie 4 ligi podkarpackiej. (fot. Konrad Kwolek)
KS Wiązownica wygrał z Karpatami Krosno 2-0 w meczu na szczycie 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Marcina Wołowca zwyciężyli mimo gry przez całą połowę w dziesiątkę.
KS Wiązownica już w ósmej minucie wywalczyła rzut karny. Jeden z obrońców lidera tabeli zdecydował się na przerzut i futoblówka wpadła w pole karne, a tam doszło do zderzenia zawodnika Karpat Krosno z napastnikiem KS-u. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Zieliński i pewnie pokonał Mateusza Krawczyka.

W kolejnych minutach podopieczni Dariusza Liany dążyli do wyrównania, ale KS Wiązownica nie pozwalał im na wiele. Karpaty grały bardzo schematycznie i nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W 45. minucie Kamil Słoma otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i wydawało się, że goście doprowadzą co najmniej do wyrównania.

W drugiej połowie częściej przy piłce były Karpaty, ale nie nadal nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Natomiast podopieczni Marcina Wołowca skupili się na defensywie oraz grze z kontry. Jeden z szybkich ataków gospodarzy zakończył się bramką. W 86. minucie Patryk Zieliński z trzydziestu metrów przelobował Krawczyka i było po meczu.

Tym samym doszło do małej niespodzianki, bowiem przed meczem według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli goście. KS Wiązownica jednak wygrała 2-0 i utrzymała fotel lidera 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Patryk Zieliński (9)
2-0 Patryk Zieliński (86)