2022-01-21 23:50:00

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów nie dały żadnych szans #Volley Wrocław

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów nie pozostawił żadnych złudzeń i szybko rozprawił się z #Volley Wrocław. Rzeszowianki wygrały we Wrocławiu 3-0 i wracają do stolicy Podkarpacia z kompletem punktów. Po tym zwycięstwie "Rysice" są pewne udziału w play-off.

„Rysice” przed meczem stawiane były w roli zdecydowanych faworytów spotkania. Podopieczne Stephana Antigi grają bardzo pewnie i notują zwycięstwo za zwycięstwem. Ekipa z Wrocławia natomiast ma problemy z regularnym punktowaniem. Nie dziwi więc ich aktualna pozycja w tabeli. Kibice DevelopResu liczyli na kolejne punkty i łatwy mecz.

Od początku pierwszego seta rzeszowianki grały bardzo pewnie. Do stanu 5-5 oba zespoły grały równo. Poźniej rozpoczął się pokaz siły „Rysic”. Skuteczne ataki i bezradność przeciwniczek sprawiły, że szybko z remisu zrobiło się sześciopunktowe prowadzenie rzeszowianek. Przewaga z minuty na minutę tylko się powiększała, a w pewnym momencie siatkarki DevelopResu prowadziły już 20-10. Wrocławianki starały się jak mogły, ale doprowadzenie chociażby do remisu było poza zasięgiem. Ostatecznie gospodynie uległy w pierwszym secie 25-17.

Druga partia przebiegała w niemal analogiczny sposób co pierwsza. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia wykorzystywały skutecznie wszystkie swoje atuty. Gospodynie natomiast nie były w stanie przeciwstawić się „Rysicom”. Dominacja na boisku pozwoliła szybko i bezproblemowo zakończyć tego seta wynikiem 25-16.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Ekipa z Wrocławia lekko się przebudziła. Siatkarki #Volley Wrocław w końcu skutecznie atakowały, a i rzeszowianki trochę spuściły z tonu i rozluźniły się. Przez ponad połowę seta to gospodynie prowadziły grę i punktowały. Zespół z Rzeszowa dopiero w połowie seta się przebudził i wyszedł na prowadzenie. Siatkarki prowadzone przez Stephana Antigę nie chciały wypuścić z rąk zwycięstwa i ruszyły odważnie do przodu. Gospodynie mimo błędów w polu zagrywki cały czas starały się pozostać w grze. Obroniły nawet dwie piłki meczowe, ale na więcej nie wystarczyło. Ostatecznie DevelopRes Bella Dolina Rzeszów wygrał ostatniego seta 25-22 i cały mecz 3-0.

Kibice zespołu z Rzeszowa mogą być bardzo zadowoleni. Popularne "Rysice" wygrywają wszystkie mecze i prowadzą w tabeli TAURON Ligi. Oby tak dalej, a kto wie, może Rzeszów doczeka się mistrzostwa Polski? MVP spotkania została Kara Bajema.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław 3-0 (25-17, 25-16, 25-22)