2021-10-31 12:06:00

Głogovia Głogów Małopolski nie dała szans Czarnym Trześń

Piłkarze Glogovii Głogów Małopolski nie mieli większych problemów z pokonaniem Czarnych Trześń. Podopieczni Jakuba Słomskiego wbili beniaminkowi aż pięć goli.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki była Głogovia Głogów Małopolski, która częściej była przy piłce i tylko czekała na błąd Czarnych Trześń. Podopieczni Jakuba Słomskiego bardzo dobrze prezentowali się na murawie, ale nie potrafili postawić kropki nad "i". To jednak w końcu się udało, a w 15. minucie bramkę zdobył Dawid Pałys-Rydzik.

Miejscowi dostali wiatru w żagle i po chwili podwyższyli na 2-0, a tym razem Rafała Rudolfa pokonał Przemysław Pyrdek, który tylko dopelnił formalności. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, choć Czarni próbowali złapać kontakt. Głogovia jednak skutecznie odpierała jej ataki, a i też miała okazje do zdobycia kolejnych bramek.

Zespół z Głogowa Małopolskiego w 36. minucie prowadził już 3-0, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Gil. Czarni nie mieli już nic do stracenia i po zmianie stron, szybko ruszyli do ataku. Efektem tego był przepiękny gol Wojciecha Sobonia, który uderzył w okienko i nie dał szans broniącemu Piotrowi Lipce.

Ekipa Mateusza Doparta dostała wiatru w żagle, ale brakowało z jej strony konkretów. Gospodarze natomiast dali się wyszaleć beniaminkowi, a następnie w 55. minucie, po raz czwarty cieszyli sie z gola, którego autorem był Pyrdek. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Głogovii, która niespełna 20 minut później podwyższyła na 5-1, a wynik spotkania ustalił Bartłomiej Buczek.

1-0 Dawid Pałys-Rydzik (15)
2-0 Przemysław Pyrdek (20)
3-0 Arkadiusz Gil (36)
3-1 Wojciech Soboń (47)
4-1 Przemysław Pyrdek (55)
5-1 Bartłomiej Buczek (73)