2021-10-29 19:55:00

Konrad Buć zapewnił trzy punkty SPEC Stali Łańcut. Pokonali Legion Pilzno

Po ciekawym meczu w piątkowy wieczór SPEC Stal Łańcut pokonała na własnym obiekcie Legion Pilzno 2-0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Konrad Buć.

SPEC Stal Łańcut już po pięciu minutach gry prowadziła z Legionem Pilzno. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Dawid Bieniasz. To uderzenie obronił Krystian Maniecki, ale przy dobitce Konrada Bucia był bez szans. W kolejnych minutach mieliśmy dużo walki w środku pola.

Kolejną okazję na zdobycie bramki piłkarze Krzysztofa Koraba stworzyli dopiero po pół godzinie gry. Patryk Wójcik uderzył z linii pola karnego, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. W końcówce pierwszej połowy ponownie zaatakowali gospodarze. Dwa groźne strzały oddał Buć. Najpierw napastnik Stali Łańcut zdecydował się na uderzenie z dystansu, a chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W odpowiedzi jeden z zawodników Legionu oddał groźny strzał, który leciał w kiernku okienka bramki gospodarzy, ale znakomitą interwencją popisał się Arkadiusz Słysz. W 45. minucie Patryk Róg sfaulował i otrzymał żółtą kartę, innego zdania był Romasz Gruszecki. Opiekun Legionu domagał się czerwonej kartki i wtargnął na boisko. Prowadzący to spotkanie Konrad Tomczyk był zmuszony ukarać go czerwoną kartką i resztę meczu szkoleniowiec Legionu musiał ogladać z trybun.

Cztery minuty po zmianie stron Dawid Bieniasz nie trafił w bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 56. minucie gospodarze skontrowali Legion. Wójcik podał do Bucia, a napastnik SPEC Stali po raz drugi wpisał się w tym meczu na listę strzelców.

Trzy minuty później Mateusz Skała wpadł w pole karne i został sfaulowany przez stojącego w bramce drużyny z Pilzna Manieckiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki podszedł Patryk Róg, ale jego uderzenie obronił golkiper Legionu Pilzno.

W kolejnych minutach goście dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, a gospodarze skupili się na grze z kontry. W 78. minucie piłkarze z Pilzna mogli zdobyć gola, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka powędorwała nad poprzeczką Słysza.

1-0 Konrad Buć (5)
2-0 Konrad Buć (56)