2021-10-02 11:57:00

Trzy bramki Wiktora Majewskiego! Karpaty Krosno pokonały Wisłok Wiśniowa

Wiktor Majewski (na zdjęciu) zdobył trzy bramki w meczu Karpat Krosno z Wisłokiem Wiśniowa. (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno w porannym meczu pokonały Wisłok Wiśniowa 4-0. Wiktor Majewski zaliczył hat-tricka po tym jak pojawił się w drugiej połowie na boisku. Po tym zwycięstwie piłkarze Dariusza Liany zostali liderem 4 ligi podkarpackiej.

Sobotnie starcie pomiędzy Karpatami Krosno a Wisłokiem Wiśniowa rozpoczęło się już o godz. 10. Wszystko z powodu finału eWinner 1 ligi żużlowej, bowiem w niedzielę na tym samym stadionie żużlowcy Cellfast Wilków Krosno będą próbować odrobić trzydziestopunktową startę do Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, aby awansować do PGE Ekstraligi.

W pierwszych minutach wyglądało jakby zawodnicy obu drużyn potrzebowali jeszcze czasu na przebudzenie, bo gra była bardzo szarpana i brakowało sytuacji bramkowych. W 33. minucie doszło do spięcia na środku boiska, żółtymi kartkami ukarani zostali Grzegorz Gawle oraz Grzegorz Kuta. Chwilę później Grzegorz Gierlasiński zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale na posterunku był Dawid Kaszuba. W pierwszej połowie jeszcze Tomasz Płonka miał swoją okazję po podaniu Gawle. Goście również mieli swoją szansę na bramkę po błędzie Mateusza Gula. Jednak Krzysztof Orzech w doskonałej sytuacji "przestrzelił".

Zaraz na początku drugiej połowy Krzysztof Orzech obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i podopieczni Andrzeja Szymańskiego musieli kontynuować grę w niedowadze. W 59. minucie Lucjan Frydrych popędził lewym skrzydłem i wrucił piłkę w pole karne. Futbolówka spadła wprost na głowę do Wikora Majewskiego, a później do siatki gości. Dwie minuty później piłkarze Dariusza Liany prowadzili już dwiema bramkami. Tym razem bramkę zdobył Karol Wajs, który otrzymał podanie z okolicy jedenastego metra od bramki Wisłoka i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Dawidowi Kaszubie.

Chwilę później druga bramkę w tym meczu zdobył Majewski. Tym razem otrzymał podanie z prawej strony boiska od Bartłomieja Wojtasika i strzałem głową pokonał Kaszubę. Chwilę później ten sam zawodnik skompletował klasycznego hat-tricka. Tym razem Wiktor Majewski zdobył gola po strzale z czternastu metrów. Karpaty wygrały 4-0, dopisały trzy "oczka" do ligowej tabeli i do czasu meczu KS Wiązownica zostały liderem 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Wiktor Majewski (59)
2-0 Karol Wajs (61)
3-0 Wiktor Majewski (87)
4-0 Wiktor Majewski (90)