2020-06-07 17:54:00

Apklan Resovia przegrała z Olimpią Elbląg. Dwie bramki Michała Millera

Podobne tematy 2 liga Resovia Olimpia Elbląg
Olimpia Elbląg ograła Apklan Resovię. (fot. Olimpia Elbląg)
Apklan Resovia źle weszła w sezon po przerwie spowodowanej pandemią. Piłkarze Szymona Grabowskiego po remisie z Błękitnymi Stargard, w kolejnym meczu przegrali z Olimpią Elbląg 1-2.

Po kwadransie gry w meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Apklan Resovią zaatakowali gospodarze. Cezary Demaniuk zbiegł do środka pola i zdecydował się na strzał, ale piłka minęła słupek bramki Wojciecha Daniela. Siedem minut później Olimpia wyszła na prowadzenie. Gola uderzeniem głową zdobył Michał Miller.

Trzy minuty później po rzucie rożnym strzał na bramkę oddał Dawid Kubowicz, ale dobrze między słupkami Olimpii dobrze spisał się Sebastian Madejski. Więcej akcji w pierwszej części gry nie było. Na przerwę piłkarze Olimpii Elbląg zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.

W 48. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Szymon Kaliniec, ale futbolówka po jego strzale minimalnie minęła lewy słupek bramki Majeskiego. Trzy minuty później Miller ponownie wpisał się na listę strzelców, czym podwyższył prowadzenie miejscowych. Chwilę później bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany Michał Balewski. Gospodarze mieli wielkie pretensje do arbitra o tę sytuację.

W 79. minucie meczu Maksymilian Hebel strzelił bramkę kontaktową i dał nadzieję piłkarzom Apklan Resovii na korzystny wynik w tym meczu. Jednak na nic więcej nie było w tym dniu stać piłkarzy Szymona Grabowskiego, choć w piątej minucie doliczonego czasu gry fenomenalną interwencją popisał się Sebastian Madejski i uchronił gospodarzy przed startą dwóch punktów.

Mecz obfitował w wiele spięć. Sędzia po za czerwoną kartką pokazał jeszcze siedem żółtych kartek. Ostatecznie Olimpia nie popełniła błędu ze środka tygodnia, gdy prowadząc ze Stalą Stalowa Wola straciła dwie bramki i zwycięstwo. Tym razem podopieczni Adama Noconia sięgnęli po trzy "oczka".

1-0 Michał Miller (22)
2-0 Michał Miller (53)
2-1 Maksymilian Hebel (79)