2019-07-26 22:52:00

PGE Stal Mielec nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, ale pokonała Wartę Poznań!

PGE Stal Mielec wygrała na inaugurację Fortuna 1 ligi z Wartą Poznań.
Udanie zainaugorowała rogrywki Fortuna 1 ligi ekipa PGE Stali Mielec. W pierwszym meczu pokonali Wartę Poznań 2-1.

PGE Stal Mielec od początku meczu byla stroną dominującą w meczu z Wartą Poznań. Najpierw Bartosz Nowak uderzył w okienko bramki, ale na posterunku był Adrian Lis.

W 20. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Adrian Paluchowski, ale zaledwie trzy minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie. Paweł Olszewski wrzucił piłkę w pole karne, a nogę do piłki dostawił Krystian Getinger i było 1-0.

Dwie minuty później faulowany w polu karnym został Andrija Prokić. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Josip Solić, ale jego strzał obronił Lis. Jednak najszybciej odbitej piłki doskoczył Solić i nie dał szans golkiperowi Warty Poznań. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie Grzegorz Tomasiewicz wyłożył piłkę Prokiciowi, ale skrzydłowy Stali trafił wprost w bramkarza gości.

Sześć minut później fatalny błąd popełnił Olszewski, który chciał zagrać piłkę do partnera z drużyny, a wyłożył futbolówkę Robertowi Janickiemu. Pomocnik poznaniaków zagrał prostopadle do Gracjana Jarocha. Pochodzący z Przemyśla napastnik nie dał szans Sewerynowi Kiełpinowi i na tablicy wyników było 2-1.

W 76. minucie spotkania Mateusz Żyro został sfaulowany w polu karnym. Ponownie do piłki podszedł Solić i drugi raz nie wykorzystał "jedenastki". Tym razem nie zdołał dobić swojego strzału.

W ostatnich minutch meczu przewagę zyskała Warta, ale nie potrafiła zdobyć bramki. Tym samym Stal Mielec udanie zainaugurowała rozgrywki Fortuna 1 ligi i sięgnęła w pierwszym meczu po trzy "oczka"

1-0 Krystian Getinger (23)
2-0 Josip Solić (25)
2-1 Gracjach Jaroch (66)