2018-11-18 11:52:03

Każda seria kiedyś się kończy. Ekoball Stal Sanok przegrała z Igloopolem Dębica

(fot.archiwum)
Po serii czternastu meczów bez porażki Ekoball Stal Sanok musiał uznać wyższość rywala. Igloopol Dębica pokonał gości 2-0 po bardzo wyrównanym spotkaniu.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga sanoczan. Przyjezdnym brakowało jedynie skuteczności, bo mieli oni swoje sytuacje, aby na przerwę schodzić z prowadzeniem. Igloopol Dębica dobrze jednak ustawił swoje szyki obronne i odpierał ataki podopiecznych Mateusza Ostrowskiego, a nawet kilkukrotnie na poważnie zagroził bramce Piotra Krzanowskiego.

Mecze 4 ligi podkarpackiej obstawiać możecie m.in. w STS. W tym celu warto wykorzystać kod promocyjny STS, który dostępny jest pod linkiem obok.

Druga część gry była już bardziej wyrównana. Oba zespoły miały swoje okazje do objęcia prowadzenia, ale to gospodarze popisali się lepszą skutecznością. W 72.minucie Przemysław Nalepka wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Stefanika i głową, tuż przy słupku, umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później wynik na 2-0 ustalił wspomniany wcześniej Stafanik bramką z rzutu karnego podytkowanego po faulu na Adrianie Brzostowskim.

Dzięki trzem punktom zdobytym w tym spotkaniu Igloopol Dębica z 26 oczkami plasuje się na dziewiątej pozycji. Ekoball Stal Sanok z 33 punktami zajmuje czwarte miejsce.

1-0 Przemysław Nalepka (72)
2-0 Łukasz Stefanik - rzut karny (76)

Igloopol Dębica: Psioda, Syguła, Darłak, Socha, Stefanik, Kitrys (79' Lamparty), Wanat, Nalepka, Rokita (86' Stańczyk), Nalepka, Brzostowski (90' Jezuit).

Ekoball Stal Sanok: Krzanowski, Słysz (84' Pielech), Kokoć, Adamiak, Kaczmarski, (79' Gąsior), Tabisz, Jaklik (70' Niemczyk), Ząbkiewicz, Lorenc, Domaradzki (82' Posadzki), Sobolak.