2016-10-20 16:24:25

Marta Olejarczyk chwalona za grę w reprezentacji Polski

Marta Olejarczyk (druga z prawej) dostała szansę gry w młodzieżowej reprezentacji Polskii (fot. Adrianna Popkiewicz)
16-letnia Marta Olejarczyk z Sokoła Kolbuszowa Dolna ma za sobą dobre występy w reprezentacji Polski do 17 lat. Może liczyć na kolejne powołania.

Marta Olejarczyk gra na środku obrony. -  Gdyby szukać jej odpowiednika w męskiej piłce, można rzec, że to taki Michał Pazdan w spódnicy - opisywywał ją na łamach Kolbuszowskiego Korso Dariusz Widelak, prezes Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Marta Olejarczyk została powołana do reprezentacji dość niespodziewanie. Kontuzje zmusiły selekcjonerkę Ninę Patalon do poszukiwania godnych zastępstw i szansę dostała utalentowana piłkarka z Jeżowego.

Dziewczyna z Jeżowego pojechała na turniej pierwszej rundy eliminacyjny do mistrzostw Europy do 17 lat. Na Węgrzech Marta Olejarczyk zagrała w każdym z z trzech meczów, choć w żadnym nie była podstawową zawodniczką. Zaliczyła 14 minut w meczu z Estonią (wygrana 7-0), 14 minut w meczu z Azerbejdżanem (wygrana 4-0) i 40 minut w meczu z Węgrami (remis 2-2).

Marta Olejarczyk była wysoko oceniana przez sztab szkoleniowy naszej reprezentacji. Wierzymy, że to dopiero początek ciekawej kariery.