2016-05-28 18:56:39

Siarka Tarnobrzeg wygrała z GKS-em Tychy i wciąż walczy o awans do 1 ligi

Siarka Tarnobrzeg odniosła bardzo ważne zwycięstwo.
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg nie rezygnują z walki o awans do 1 ligi. "Siarkowcy" wygrali z GKS-em Tychy 2-0.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora sprawili niespodziankę wygrywając z wyżej notowanym rywalem. Zawodnicy GKS-u Tychy awans na zaplecze Ekstraklasy mogli świętować już dziś, ale przegrali w Tarnobrzegu 0-2.

Początkowo przewagę mieli goście. Zanim stracili gola dwukrotnie trafiali w słupek bramki Kamila Beszczyńskiego. Niewykorzystane sytuacje jednak w końcu się zemściły.

Prowadzenie Siarce Tarnobrzeg dał w 40. minucie Daniel Koczon, który uderzając szczupakiem wpakował piłkę do siatki. Do przerwy "Siarkowcy" wygrywali 1-0.

Niedługo po zmianie stron Mateusz Grzybek faulował wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Wróbla. Zawodnik GKS-u Tychy zobaczył czerwoną kartkę, a gospodarze dostali rzut wolny, którego bezpośrednim uderzeniem na gola zamienił Marcin Stefanik.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Siarki Tarnobrzeg zbliżyli się do czwartego miejsca w tabeli i wciąż mają szansę na awans do 1 ligi - bezpośrednio (jeżeli w ostatniej kolejce wygrają z Polonią Bytom, GKS Tychy przegra, a Wisła Puławy nie wygra) lub do baraży (jeżeli wygrają z Polonią Bytom, a Wisła Puławy nie wygra w Zambrowie).

Zapis relacji na żywo: Siarka Tarnobrzeg - GKS Tychy

SIARKA TARNOBRZEG - GKS TYCHY 2-0 (1-0)

1-0 Daniel Koczon (40)
2-0 Marcin Stefanik (55)

Siarka Tarnobrzeg: Beszczyński - Wróbel (86. Przewoźnik, Stefanik, Sylwestrzak, Suchecki, Waleńcik, Stromecki, Więcek (90+2. Wawrylak), Głaz (73. Mandzelowski), Koczon, Chłoń

GKS Tychy: Florek, Grzybek, Tanżyna, Gancarczyk, Mańka, Mączyński (74. Rutkowski), Hirskyi (46. Zganiacz), Bukowiec (70. Szumilas), Grzeszczyk, Radzewicz, Varadi (46. Pląskowski)

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Suchecki, Chłoń - Gancarczyk