2015-12-25 11:23:55

Karpaty Krosno utworzą Szkołę Mistrzostwa Sportowego. "To niezbędne zaplecze do uprawiania profesjonalnego futbolu"

Ci młodzi piłkarze mają trafić kiedyś do Szkoły Mistrzostwa Sportowego (fot. Marcin Pirga)
Ci młodzi piłkarze mają trafić kiedyś do Szkoły Mistrzostwa Sportowego (fot. Marcin Pirga)
Na Podkarpaciu powstanie trzecia Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Utworzyć zamierzają ją Karpaty Krosno.
 
- Nie będziemy mieli silnej drużyny opartej na swoich zawodnikach jeśli takowych sami nie wychowamy. Na dzień dzisiejszy posiadamy więc wszystkie niezbędne dokumenty, w tym postanowienie z Kuratorium Oświaty, o zarejestrowaniu w Krośnie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Będzie to trzecia tego typu placówka na Podkarpaciu - powiedział Marek Penar, prezes trzecioligowych Karpat Krosno.
 
- Nasz klub będzie prowadził SMS w Krośnie i to Karpaty będą odpowiadały za cały program szkolenia i nauki. Jest to naprawdę poważna sprawa. Teraz tak naprawdę potrzebujemy czasu, żeby tych młodych zawodników wychować na dobrych piłkarzy oraz ukształtować jako porządnych ludzi - dodał prezes, który ma już pomysł na wyszkolenie kompletnego młodego piłkarza.
 
- Nasz SMS będzie ostatnim punktem wychowania dobrego zawodnika. Najpierw dzieci będą zaczynały swoją przygodę z piłką nożną w KAP Bardomed, by poprzez MOSiR w Krośnie trafiać właśnie do SMS-u. Remodelingowi ulegnie również system szkolenia w MOSiR-ze. Trenerem koordynatorem wszystkich grup młodzieżowych zostanie trener Czesław Owczarek - dodał Marek Penar.
 
Młodzi piłkarze mają być przyszłością Karpat Krosno (fot. Marcin Pirga)
 
Sternik Karpat Krosno przyznał, że zależy mu na budowaniu drużyny w oparciu o zawodników z regionu, ale zauważyłem jedną istotną sprawę.
 
- Tak naprawdę ściągnięcie zawodnika z Rzeszowa czy Mielca od sprowadzenia piłkarza z Katowic czy Krakowa nie różni się niczym. My właśnie po to zdecydowaliśmy się uruchomić SMS, aby tych zawodników  sprowadzać jak najmniej. Jednak nie jesteśmy w stanie wychować zawodnika ot tak. Jest to proces długofalowy. Potrzebą chwili jest więc posiłkowanie się piłkarzami z zewnątrz - zakończył prezes.
 
Karpaty Krosno planują również rozbudować bazę treningową. Dzięki planach stworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego klub uzyska dotację z urzędu miasta w wysokości 200 tys. złotych.
 
- Przeznaczymy te środki na modernizację boiska bocznego na ul. Legionów. Boisko to będzie gotowe i oddane do użytku do 1 września 2016 roku. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie wtedy ruszamy z nauką w SMS-ie. Będzie to boisko w pełni nawodnione, oświetlone. Będziemy mieć w Krośnie niezbędne zaplecze do uprawiania profesjonalnego futbolu.

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Hans 2015-12-26 06:57:25 0 0

Krosno aspiruje do Champions League

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem