2015-10-20 15:15:29

JKS Jarosław dostanie 200 tysięcy z Budżetu Obywatelskiego. Powstanie m.in. strefa odnowy biologicznej

Dzięki staraniom działaczy JKS Jarosław aż 200 tys. złotych z Budżetu Obywatelskiego zostanie zainwestowane w modernizaję obiektu przy ul. Bandurskiego (fot. Jakub Kwiecień)
Dzięki staraniom działaczy JKS Jarosław aż 200 tys. złotych z Budżetu Obywatelskiego zostanie zainwestowane w modernizaję obiektu przy ul. Bandurskiego (fot. Jakub Kwiecień)
Strefa odnowy biologicznej, siedziska w barwach klubowych czy profesjonalny system nawadniania boiska - to tylko trzy z kilku nowych inwestycji jakie już w przyszłym roku zostaną poczynione na obiekcie Jarosławskiego Klubu Sportowego.
 
Wszystko za sprawą kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosław, w którym już drugi rok z rzędu projekt przygotowany przez władze JKS-u Jarosław znalazł uznanie w oczach mieszkańców.  
 
- Bardzo cieszymy się wraz z kibicami, że po raz kolejny, bo w drugiej już edycji Budżetu Obywatelskiego, znajdujemy się w czołówce i będziemy mogli zrealizować na naszym obiekcie plany inwestycyjne i nie tylko - nie ukrywał zadowolenia Maciej Głowa, wiceprezes JKS-u Jarosław. 
 
Jakie to plany? 
 
– Nasz projekt jest dosyć obszerny, bo obejmuje drugi etap remontu i modernizacji. W niewykorzystanym skrzydle budynku klubowego powstanie profesjonalna strefa odnowy biologicznej, zawierająca m.in. siłownię, jacuzzi oraz saunę wraz z wanną z wodą lodową. Ponadto nastąpi wymiana instalacji wewnętrznej C.O. pozwalająca na ekonomiczne i efektywniejsze ogrzewanie. Niezwykle istotny jest też fakt utworzenia wielofunkcyjnej Sali Pamięci i Historii wraz z salą konferencyjną z prawdziwego zdarzenia – powiedział Maciej Głowa.
 
Piłkarze JKS-u Jarosław występują obecnie w 3 lidze lubelsko-podkarpackiej (fot. Jakub Kwiecień)
 
- Jeżeli zaś chodzi stricte o boisko i trybuny, to planowane jest wykonanie profesjonalnego nagłośnienia obiektu, wymiana siedzisk na obu trybunach w barwach klubowych i wykonanie jakże potrzebnej nam inwestycji, a mianowicie sterowanego elektronicznie systemu nawadniania murawy. Zastąpi on istniejący, lecz mało efektywny w użyciu i wysłużony już system - dodał wiceprezes JKS-u Jarosław. 
 
Przypomnijmy, że obecnie przy Bandurskiego trwają prace obejmujące wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na klubowym parkingu i budowa ogrodzenia panelowego przed trybuną krytą. Tworzona jest również specjalna strefa z miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych oraz - niezbędna dla właściwej i komfortowej obsługi spotkań - nowa budka spikera. 
 
- Ogromne zaangażowanie wolontariuszy, ludzi skupionych w stowarzyszeniu "Klub 100", kibiców oraz wszystkich tych dobrze życzących najstarszemu klubowi w mieście po raz kolejny przyniosło efekt i zadowolenie z tego, że w następnym roku nasz obiekt znów będzie piękniał i spełniał coraz bardziej rygorystyczne normy i wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej. To oraz ostatnie wyniki naszych piłkarzy pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość – podsumował Maciej Głowa. 
 
Wartość projektu, który zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia na 2016 rok, to 200 tysięcy złotych.

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

jaroslaw 2015-10-20 17:37:53 0 0

gdzie jest jks slabo

Romek 2015-10-21 09:24:27 0 0

Brawo dla działaczy za skuteczne działanie!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem