2015-05-29 12:13:13

Stal Sanok wraca na piłkarską mapę Polski. Pod nazwą Ekoball Stal Sanok

Sanocka drużyna wraca na piłkarską mapę Polski pod nazwą Ekoball Stal Sanok (fot. Tomasz Sowa)
Sanocka drużyna wraca na piłkarską mapę Polski pod nazwą Ekoball Stal Sanok (fot. Tomasz Sowa)
Klub Sportowy Ekoball Stal Sanok. Pod taką nazwą wystartuje drużyna seniorów w Sanoku. Od sezonu 2015/2016 będą grać w klasie A.
 
Stal Sanok zrezygnowała z gry w 4 lidze podkarpackiej przed startem obecnego sezonu. Wszystko przez problemy finansowe z którymi klub nie zdołał sobie poradzić. Sanok jednak dostanie drugą szansę i po roku przerwy będzie miał drużynę seniorów w piłce nożnej.
 
- KS Ekoball potrzymał pozwolenie na grę w klasie A. Wiadomo już, że w nazwie pojawi się również najbliższa sercu sympatyków tej dyscypliny Stal. Budżetu zespołu ma wynieść minimum 200 tys. zł - czytamy w serwisie internetowym esanok.pl.
 
- Pamiętamy o tradycjach, pamiętamy o kibicach. Słowo Stal pojawi się w nazwie drużyny seniorów. Od ubiegłego roku mamy pozwolenie na używanie logo i herbu Stali Sanok. Jest jednak za wcześnie, aby mówić o ostatecznej wersji symboli graficznych zespołu powiedział Bogusław Rajtar, prezes KS Ekoball.

Więcej o sprawie: Stal Sanok wycofała się z rozgrywek

Sprawę potwierdza także "Gazeta Codzienna Nowiny". - Podjęliśmy decyzję pozytywną dla sanockiego klubu, który rozpocznie rozgrywki od sezonu 2015/2016 w klasie A - powiedział Nowinom Jan Ciupka, prezes zarządu OZPN Krosno.
 
- Grupa pierwsza A-klasy zostanie powiększona do 17. drużyn, by nikt nie był pokrzywdzony. Już rok temu chcieliśmy wykonać taki gest ale zabrakło ludzi dobrej woli.
 
Celem nowego zespołu, w którym oprócz piłkarze Ekoballu Sanok powinni znaleźć się również byli zawodnicy Stali Sanok, będzie oczywiście awans do klasy okręgowej
 
Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie trenerem nowej drużyny. O sprawie informować będziemy w najbliższym czasie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem