2021-03-13 22:52:00

Rawlplug Sokół Łańcut lepszy od Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Rawlplug Sokół Łańcut odniósł zwycięstwo w Pruszkowie (fot. archiwum)
W dobrych humorach na Podkarpacie wróci także Rawlplug Sokół Łańcut. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego na wyjeździe pokonali Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

Wynik sobotniego spotkania otowrzył Elektrobud-Investment ZB Pruszków, co widocznie podrażniło przyjeznych. Rawlplug Sokół Łańcut szybko odpowiedział, a następnie odkoczył ekipie z Mazowsza. Mecz zrobił się bardzo zacięty, a po chwili miejscowi zbliżyli się do zespołu z Podkarpacia. Niedługo po tym, na tablicy wyników był już remis, co zwiastowało ciekawą końcówkę.

Pruszkowianie mocniej przycisnęli i po pierwszej kwarcie prowadzili 19-16. Podrażnieni goście szybko odrobili straty, a następnie wygrywali, choć nie trwało to wiecznie. Zespół z Mazowsza wyrównał, a po chwili wynik był na jego korzyść. Łańcucianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, jednak strata po pierwszej połowie wynosiła pięć punktów.

Sokół po zmianie stron rozpoczął skracanie dystansu, co szło trochę opornie, a nawet czasem wymykało się spod kontroli i strata była większy. Łańcucianie nie poddawali się i starali się robić swoje. "Żółto-czarni" w końcówce mocniej przycisnęli, jednak nadal przegrywali. Przyjezdni w ostatniej kwarcie postanowili postawić wszystko na jedną kartę.

To się opłaciło, choć nie przyszło to łatwo. Pierwsze minuty czwartej odsłony były pod dykrando miejscowych, ale z czasem to zespół z Łańcuta zaczęli dochodzić do głosu. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego dzielnie walczyli i w końcu objęli prowadzenie, a następnie odskoczyli. Emocje były do samego końca, ale ostatecznie to Sokół wygrał 76-73.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Rawlplug Sokół Łańcut 73-76 (19-16, 21-19, 18-19, 15-22)

Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Suliński 9, Kierlewicz 12, Czosnowski 0, Sobczak 8, Proczek, Janik 13, Czemerys, Drewniak, Tyszka 4, Szwed 13, Dalkowski, Pawlak 14

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 2, Fraś 3, Kulikowski 7, Karolak 10, Małgorzaciak 17, Klima 6, Pełka 20, Majka 9, Czerwonka 2

Sędziowali: Marcin Gawron, Cezary Kurowski, Bartłomiej Chodorowski

Komisarz: Michał Lesiński