2021-03-05 21:08:00

Eurobud JKS Jarosław pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów

Eurobud JKS Jarosław pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Eurobud JKS Jarosław w piątkowym meczu bez większych problemów pokonał KPR Ruch Chorżów. Podopieczne Reidara Moistada nie miały litości dla ostatniej ekipy w tabeli.

Obydwu drużynom w pierwszych akcjach towarzyszyly błędy. Zdobywczynią inaugurującej bramki była Żaneta Lipok z KPR Ruchu Chorzów, jednak natychmiastowo odpowiedziała Julia Pietras z Eurobud JKS-u Jarosław. Przyjezdne przez niemalże dziesiec minut prowadziły jedną bramką i ekipa Reidara Moistada goniła wynik.

Wraz z rozpoczęciem 11. minuty prowadzenie objęły gospodynie i wykorzystały słabszy moment KPR-u do zbudowania trzypuntkowej przewagi. Na boiskową sytuację zareagował szkoleniowiec przyjezdnych Vit Teleky, prosząc o czas dla swojego zespołu. Przerwa wybiła z rytmu "czarno-niebieskie", które najpierw nie wykorzystały rzutu karnego, a w kolejnych minutach straciły prawie całą przewagę.

Na remis nie pozwoliła bramkarka Małgorzata Ciąćka, a od jej udanej interwencji rozpoczął się dobry fragment gry ekipy gospodyń. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy miejscowe prowadziły 13-9, ale przewagi nie udało się utrzymać. "Niebieskie" nie odpuszczały ani na chwilę i w trzy minuty odrobiły prawie całą stratę.

Przy stanie 13-12 trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, zespół z Chorzowa doprowadził do remisu. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszły "czarno-niebieskie", które w niespełna trzy minuty uzyskały trzypunktową przewagę. Serię przerwała lewoskrzydłowa Ruchu Żaneta Lipok, czym pobudziła koleżanki z drużyny do gry.

Pomimo tego, to gospodynie wykorzystywały wszystkie możliwe do zdobycia punktu sytuacje i grały tak dobrze, że w 40. minucie, po rzucie Katarzyny Kozimur, prowadziły już 23-18. Znaczna poprawa gry względem pierwszej połowy pozwoliła Jarosławiankom na zbudowanie jeszcze większej przewagi i spokojną grę do ostatniego gwizdka.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów 35-26 (13-13)

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka- Guziewicz 1, Mikosz 1, Nestsiaruk 3, Pietras 10, Zimny 5, Strózik 2, Kozimur 5, Parandii 8, Donets, Matuszczyk, Żukowska

KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek -Jasinowska 6, Polańska 1, Wilczek 4, Jaroszewska 1, Kolonko 4, Lipok 4, Sójka 3, Stokowiec 3, Tyszczak, Nimsz, Kiel, Grabińska, Gryczewska.