2021-02-20 20:20:00

Niespodzianka w Łańcucie! Rawlplug Sokół przegrał z Wisłą Chemart Kraków

Rawlplug Sokół Łańcut niespodziewanie przegrał z Wisłą Chemart Kraków (fot. archiwum)
Do niemałej niespodzianki doszło dziś w Łańcucie, gdzie Rawlplug Sokół przegrał z Wisłą Chemart Kraków. Przed  meczem zdecydowanym faworytem byli "żółto-czarni".

Początek spotkania był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Faworytem potyczki był Rawlplug Sokół Łańcut, jednak Wisła Chemart Kraków nie zamierzała tanio sprzedawać skóry. Z czasem to jednak przyjezdni odskoczyli, ale "żółto-czarni" szybko zniwelowali stratę. Ostatecznie jednak to ekipa z Małopolski prowadziłą po pierwszej kwarcie 22-28.

Wisła dobrze się prezentowała na parkiecie, co zaczęło irytować ekipę Dariusza Kaszowskiego. Łańcucianie z czasem zaczęli odrabiać stratę, a następnie doprowadzili do wyrównania. Zespół z Podkarpacia dostał wiatru w żagle i następnie objął prowadzenie. Tego już Sokół nie dał sobie wyrwać i na przerwę schodził w lepszych humorach.

"Żółto-czarni" liczyli na zwycięstwo i wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Z czasem jednak to Wisła zaczęła się bardziej rozkręcać i niwelować stratę. Krakowianie byli w gazie i następnie włączyli piąty bieg, odskakując ekipie z Łańcuta. Sokół próbował jeszcze odrobić stratę, jednak po trzeciej kwarcie przegrywał 64-57.

Sokół miał więc ciężkie zadanie na ostatnie dziesięć minut meczu. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego postawili wszystko na jedną kartę, lecz Wisła kontrolowała sytuację na parkiecie. Łańcucianie nie dawali za wygraną, jednak ambitna walka nie wystarczyła aby odnieść zwycięstwo w tym meczu.

Rawlplug Sokół Łańcut - Wisła Chemart Kraków 88-90 (18-22, 23-16, 16-26, 31-26)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 20, Fraś 5, Kulikowski 10, Karolak 6, Małgorzaciak 17, Klima 12, Pełka 0, Noga, Majka 3, Czerwonka 15

Wisła Chemart Kraków: Przęczek, Kozyra, Rerak, Gorgoń 21, Rajewicz 4, Żaczek 7, Włodarczyk 18, Czyż 11, Krakowiak 0, Maj 17, Zglobicki 6, Bogdanowicz 6

Sędziowali: Paweł Pacek, Mateusz Wawrzyński, Marek Ulewiński

Komisarz: Zbigniew Nowocin