2021-02-20 13:26:00

Sparing: PGE Stal Mielec - Stal Rzeszów 3-4

Stal Rzeszów pokonała PGE Stal Mielec (fot. Robert Skalski)
Trwa zimowy okres przygotowawczy do piłkarskiej wiosny. Dziś Stal Rzeszów zmierzyła się z PGE Stalą Mielec. Spotkanie było bardzo zaciętę, a padło w nim aż siedem goli.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla PGE Stali Mielec, która już w 10. minucie objęła prowadzenie, a do siatki trafił Wojciech Lisowski. Radość ekipy Leszka Ojrzyńskiej nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po chwili wyrównał Krystian Pieczara, który wykorzystał udane dośrodkowanie Damiana Michalika.

Mecz był bardzo ciekawy, a kolejny gol w nim padł 120 sekund później, po tym jak piłka przeszła po nodze Wiktora Kaczorowskiego, a następnie piłkę w siatkce umieścił ponownie Lisowski. Emocji nie brakowało, a okazje miała zarówno jedna jak i druga drużyna. Tuż przed przerwą, a konkretnie w 39. minucie do wyrównania doprowadził Damian Michalik, który oddał strzał w długi róg.

Kolejne gole w tym meczu padły po zmianie stron. Mielczanie bardzo szybko objęli prowadzenie, a konkretnie w 46. minucie, po strzale Kacpra Sadłochy. To widocznie podrażniło Stal Rzeszów, która błyskawicznie ruszyła do odrabiania strat. Niezłą okazję do strzelenia bramki miał Damian Kostkowski, ale golkiper beniaminka PKO Ekstraklasy poradził sobie z tym uderzeniem.

Ekipa dowodzona przez Daniela Myśliwca w końcu dopięła swego, a w 70. minucie wyrównał Jakub Szczypek. To dodało skrzydeł ekipie z Rzeszowa, która zaczęła szukać gola numer cztery. Drugoligowiec przeważał, dwojąc się i trojąc w starciu z zespołem z Mielca. Drugoligowiec prowadzenie objął na sześć minut przed przed końcem meczu, a gola na 4-3 zdobył Grzegorz Goncerz.

PGE Stal Mielec - Stal Rzeszów 3-4 (2-2)

1-0 Wojciech Lisowski (10)
1-1 Krystian Pieczara (11)
2-1 Wojciech Lisowski (13)
2-2 Damian Michalik (39)
3-2 Kacper Sadłocha (46)
3-3 Jakub Szczypek (70)
3-4 Grzegorz Goncerz (84)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Piotr Głowacki, Damian Michalik, Błażej Szczepanek, Wojciech Reiman, Rafał Maciejewski, Mariusz Sławek, Krystian Pieczara oraz Przemysław Pęksa, Dominik Sadzawicki, Jarosław Fojut, Dominik Marczuk, Ramil Mustafajew, Bartosz Wolski, Jakub Szczypek, Dawid Olejarka, Oktawian Skrzecz, Grzegorz Goncerz