2021-02-14 22:26:00

Developres SkyRes Rzeszów za trzy punkty! Energa MKS Kalisz w pokonanym polu

Developres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał Energa MKS Kalisz (fot. Patryk Górecki)
Develpres SkyRes Rzeszów pewnie pokonał Energa MKS Kalisz. Podopieczne Stephana Antigi ugrały komplet oczek.

Początek spotkania był wyrównany, a oba zespoły szly cios za cios. Zarówno Developres SkyRes Rzeszów jak i Energa MKS Kalisz liczyły na zwycięstwo w tym meczu. W pierwszym secie emocji nie brakowało, lecz w końcówce to popularne "Rysice" mocniej przycisnęły i wygrały go w stosunku 25-22, a zamknęła go Monika Gałkowska, która zagrała piłkę w aut.

Podopieczne Stephana Antigi dostały wiatru w żagle. Początek nie zwiastował jednak aż takiej demolki. Z czasem jednak to gospodynie zaczęły odjeżdżać, a następnie włączyły piąty bieg. Kaliszanki próbowały jeszcze powalczyć, lecz ostatecznie to Developres wygrał 25-15, po udanym bloku ataku Marty Budnik. Tym samym ekipa z Rzeszowa w setach wygrywała 2-0, wobec czego pozbawiła przyjezdne możliwości zdobycia trzech oczek.

Nie oznaczało to jednak oddanie pola, bowiem Energa MKS Kalisz nadal mogła zdobyć dwa punkty. Początek udanie rozpoczął się dla "Rysic", jednak po chwili to przyjezdne odskoczyły. Zrobiło się ciekawie, bowiem ekipa z Wielkopolski wypracowała sobie przewagę. Rzeszowianki szybko jednak odrobiły stratę, a następnie odwróciły kartę na swoją korzyśc. Końcówka była bardzo zacięta, ale ostatecznie to Developres wygrał, a mecz zamknęłą Kiera Van Ryk.

Developres SkyRes Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3-0 (25-22, 25-15, 25-22)