2021-02-13 20:37:00

Asseco Resovia Rzeszów za trzy! Pewna wygrana z Cuprum Lubin

Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała Cuprum Lubin (fot. Patryk Górecki)
Asseco Resovia Rzeszów odniosła pewne zwycięstwo w starciu z Cuprum Lubin. Podopieczni Alberto Giulianiego ugrali na Hali Podpromie komplet oczek.

Początek pierwszej odsłony był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem to jednak Asseco Resovia Rzeszów objęła prowadzenie, a następnie odskoczyła ekipie Cuprum Lubin. Podopieczni Alberto Giulianiego kontrolowali przebieg spotkania i wygrali pierwszą odsłonę 25-16, a wykończył ją Nicolas Szerszeń.

Przyjezdni byli podrażnieni i w drugim secie za wszelką secie chcieli doprowadzić do wyrównania. Jego początek był wyrównany, jednak z czasem to ekipa z Lubina odskoczyła Asseco Resovii. Zespół znad Wisłoka nie zamierzał tak tego zostawiać i po chwili doprowadziła do wyrównania. Końcówka była bardzo zacięta.

Oba zespoły szły cios za cios, a to doprowadziło do gry na przewagi. Podopieczni Alberto Giulianiego mogli zakończyć seta, ale popełnili błąd. To postanowili wykorzystać goście, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Nikolaya Pencheva. Po chwili seta zamknęło niespodziewanie Cuprum po udanym ataku Szymona Jakubiszaka i na tablicy wyników było 1-1.

Podrażnieni gospodarze nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej chcieli odzyskać prowadzenie. Początek jak w poprzednich setach był wyrównany, jednak z czasem to ekipa z Rzeszowa objęła prowadzenie, a następnie odskoczyła. Przewaga z czasem była coraz większa, jednak Cuprum nie zamierzało oddawać za darmo seta.

Rzeszowianie włączyli jednak piąty bieg i pewnie pokonali Cuprum, pozbawiając ich szans na komplet oczek, a udany atak zanotował Bartosz Butryn. W czartym secie oba zespoły szły cios za cios. Wynik kręcił się wokół remisu, a żadna z ekip nie potrafiła sobie wypracować przewagi. W końcówce jednak Asseco Resovia zachowała koncentrację i to ona wygrała 25-23, a cały mecz 3-1.

Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 3-1 (23-16, 25-27, 25-17, 25-23)