2021-02-13 19:41:00

Rawlplug Sokół Łańcut przegrał na wyjeździe z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych

Sokół Łańcut przegrał z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych (fot. Rawlplug Sokół Łańcut)
Rawlplug Sokół Łańcut wraz Górnikiem Trans.eu Wałbrzych stworzył dziś kapitalne widowisko. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego dzielnie walczyli, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy.

Początek dzisiejszego spotkania był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Jako pierwszy prowadzenie objął Rawplug Sokół Łańcut, jednak szybko odpowiedział Górnik Trans.eu Wałbrzych. Mecz był niezywkle zacięty, a kibice oglądający transmisję nie mogli narzekać na nudę. W końcówce pierwszej kwarty mocniej jednak przycisnęli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali j 23-17.

To widocznie podrażniło podopiecznych Dariusza Kaszowskiego, którzy ruszyli czym prędzej do odrabiania strat. "Żółto-czarni" rozpoczęli od mocnego uderzenia i szybko zniwelowali stratę. Górnik nie zamierzał tak tego zostawiać i po chwili ponownie odskoczył ekipie z Podkarpacia. Potyczka była bardzo zacięta, a zespół z Łańcuta szybko odrobił to co chwilę wcześniej roztrwonił.

Zarówno jedni jak i drudzy liczyli na wygraną, jednak ostatecznie do przerwy był remis po 41. Trzecią kwartę lepiej rozpoczął Górnik, ale Sokół po chwili także doszedł do głosu. Kibice oglądali kapitalne widowisko, pełne wielu zwrotów akcji. Końcówka trzeciej odsłony była wyrównana, ale ostatecznie to drużyna z Wałbrzycha ją wygrała.

Strata "żółto-czarnych" do ekipy miejscowych wynosiła zaledwie jedno oczko, wobec czego ostatnie dziesięć minut meczu zapowiadało się bardzo ciekawie. Tak też było, a oba zespoły szły cios za cios. Wynik cały czas był sprawą otwartą, jednak ostatecznie dzisiejszą potyczkę wygrał Górnik, który ograł ekipę Dariusza Kaszowskiego 73-70.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Rawlplug Sokół Łańcut 73-70 (23-17, 18-24, 20-19, 12-10)

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Malesa 14, Stankiewicz, Durski 0, Jakóbczyk 6, Wróbel 7, Makarczuk, Bojanowski 16, Niziński, Ratajczak 3, Cechniak 4, Zywert 7, Ochońko 16

Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 8, Fraś 13, Kulikowski 4, Karolak 4, Małgorzaciak 14, Klima 5, Pełka 13, Noga, Majka 9, Czerwonka 0

Sędziowali: Marek Januszonek, Arkadiusz Wojna, Michał Cieśla

Komisarz: Czesław Kaim