2021-02-12 20:58:00

Developres SkyRes Rzeszów odpadł z Pucharu Polski. Lepszy okazał się Chemik Police

Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Chmikiem Police. (fot. Developres)
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały z Chemikiem Police na własnej hali i odpadły z Pucharu Polski. O losach spotkania decydował tie-break. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Jovanę Brakocević – Canzian.

Pierwszy set piątkowego ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Grupą Azoty Chemikiem Police padł łupem gospodyń. Podopieczne Stephana Antigi wygrały tę partię do 19. Jednak kolejne dwa sety wygrały przyjezdne. W trzeciej odsłonie potrzebna była gra na przewagi.

W secie numer cztery znów wygrały "Rysice" i o tym kto awansuje do turnieju finałowego Pucharu Polski decydować miał tie-break. Lepiej go rozpoczęły zawodniczki z Polic i objęły trzypunktowe prowadzenie (5-2). Jednak drużyna Developresu nie poddała się i chwilę później był remis (7-7). Później walka toczyła się punkt za punkt.

Końcówka meczu należała do Chemika Police i to podopieczne Ferhata Akbasa wygrały 15-13 i w całym meczu triumfowały 3-2. Grupa Azoty Chemik Police tym samym zagrają o główne trofeum w turnieju finałowym, który odbędzie się w Nysie.

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 2-3 (25-19, 19-25, 26-28, 25-19, 13-15)