2021-01-23 14:47:00

Sparing: Radomiak Radom - Stal Rzeszów 3-1

Stal Rzeszów w pierwszym sparingu przegrała z Radomiakiem Radom (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów w pierwszym sobotnim sparingu zmierzyła się z Radomiakiem Radom, czołową drużyną Fortuna 1 ligi. Spotkanie zakończyło się wygraną podkarpackiej ekipy.

Stal Rzeszów ma w planach rozegrać dziś dwie gry kontrolne. Pierwsza już dobiegła końca, a zespół dowodzony przez Daniela Myśliwca mierzył się z Radomiakiem Radom. Biało-niebiescy od początku postawili ekipie z Fortuna 1 ligi ciężkie warunki. Gospodarze szybko jednak objęli prowadzenie, a w 11. minucie do siatki trafił Mateusz Radecki.

To widocznie podrażniło ekipę z Rzeszowa, która błyskawicznie chciała odrobić straty. Stal pierwsza groźną okazję stworzyła sobie w 21. minucie. Próbował Damian Michalik, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką. Zespół znad Wisłoka dwoił się i troił na boisku, jednak nie mógł znaleźć sposobu na doprowadzenie do wyrównania.

Biało-niebiescy stworzyli sobie wiele sytuacji, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Niewykorzystane okazje się mszczą i w 38. minucie Radomiak podwyższył na 2-0, a gola zdobył ponownie Mateusz Radecki. Stal próbowała jeszcze w końcówce pierwszej odsłony zdobyć kontaktowe trafienie, jednak ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zespół dowodzony przez Daniela Myśliwca po przerwie chciał szybko zdobyć bramkę kontaktową. Filipa Majchrowicza próbował zaskoczyć Damian Kostkowski, ale piłka minęła słupek. Zarówno jedni jak i druszy mieli swoje okazje, jednak nadal to biało-zieloni prowadzili. Ekipa Dariusza Banasika w 68. minucie prowadziła już 3-0, a jedenastkę pewnie egzekwował doskonale znany na Podkarpaciu Mateusz Bodzioch.

Radość miejscowych trwała jednak zaledwie cztery minuty, bowiem po tym czasie było już 3-1, a samobójcze trafienie zaliczył ten, który chwilę wcześniej był bohaterem Radmiaka. Stal próbowała jeszcze zmniejszyć straty, ale szwankowała skuteczność. Okazję mieli m.in. Błażej Szczepanek czy Damian Kostkowski, ale żadna z nich nie znalazła drogi do siatki.

Radomiak Radom - Stal Rzeszów 3-1 (2-0)

1-0 Mateusz Radecki (11)
2-0 Mateusz Radecki (37)
3-0 Mateusz Bodzioch (68-rzut karny)
3-1 Mateusz Bodzioch (72-samobójcza)

Radomiak Radom: Jan Szpaderski - Patryk Wołczyński, Łukasz Wiech, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak - Morimakan Diané, Athanasios Scheidt, Meik Karwot, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak - Karol Podliński oraz Filip Majchrowicz, Damian Jakubik, Mateusz Bodzioch, Artur Bogusz, Dominik Sokół, Michał Kaput, Dominik Stępień, Damian Gąska, Dominik Banach, Marcel Szymański, Kacper Pankowski

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Jarosław Fojut, Piotr Głowacki, Damian Michalik, Bartosz Wolski, Błażej Szczepanek, Rafał Maciejewski, Wiktor Kłos, Mariusz Sławek oraz Radosław Dąbrowski, Dominik Marczuk, Piotr Łazarz, Jakub Szczypek