2021-01-16 15:10:00

Sparing: Apklan Resovia - Hutnik Kraków 3-0

Apklan Resovia pewnie pokonała Hutnika Kraków, a Bartłomiej Wasiluk otworzył wynik spotkania (fot. resoviacy.pl)
Apklan Resovia rozpoczęła maraton sparingowy. Dziś podopieczni Radosława Mroczkowskiego mierzyli się z drugoligowym Hutnikiem Kraków. Beniaminek Fortuna 1 ligi pewnie wygrał 3-0.

Apklan Resovia rozegrała dziś pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego od pierwszych minut byli stroną przeważającą, jednak Hutnik Kraków odpierał ataki beniaminka Fortuna 1 ligi. Zespół z Nowej Huty, dowodzony przez Szymona Szydełko, także miał swoje okazje, lecz żadna z nich nie znalazła drogi do siatki.

Gole w dzisiejszej potyczce padły jednak dopiero po zmianie stron. Warto wspomnieć, że kontuzji w pierwszej połowie doznał zawodnik testowany, a jego miejsce zajął Sebastian Zalepa. "Pasiaki" prowadzenie objęły w 47. minucie, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Wasiluk. To widocznie podrażniło beniaminka 2 ligi, który ruszył do odrabiana strat.

Ekipa z Małopolski przejęła inicjatywę i za wszelką cenę dążyła do wyrównania, jednak to się nie udało. Rzeszowianie spokojnie wyczekiwali swoich szans. Zespół znad Wisłoka w końcówce zadał dwa ciosy. Najpierw w 80. minucie na 2-0 podwyższył Konrad Domoń, a wynik na 120 sekund przed końcem ustalił Szymon Feret.

Apklan Resovia - Hutnik Kraków 3-0 (0-0)

1-0 Bartłomiej Wasiluk (47)
2-0 Konrad Domoń (80)
3-0 Szymon Feret (88)

Apklan Resovia: Marceli Zapytowski – Rafał Mikulec, Zawodnik testowany (40. Sebastian Zalepa) , Dawid Kubowicz, Zawodnik testowany – Zawodnik testowany, Josip Soljic, Michał Kuczałek, Radosław Adamski – Maksymilian Hebel, Jakub Wróbel oraz Paweł Łakota, Bartłomiej Kiełbasa, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Mateusz Geniec, Jarosław Czernysz, Konrad Domoń, Bartłomiej Wasiluk, Szymon Feret, Zawodnik testowany, Cezary Demianiuk

Żółta kartka: Radosław Adamski.