2020-03-13 09:58:00

Apklan Resovia czy GKS Katowice? Kto w tym momencie jest trzeci w tabeli?

Podobne tematy 2 liga Resovia GKS Katowice
Kto jest trzeci w tabeli? Apklan Resoiva czy GKS Katowice?
Kto jest trzeci w tabeli? Apklan Resoiva czy GKS Katowice?
Wczorajsza uchwała PZPN wprowadziła wiele kontrowersji. Po pierwsze kluby szczebla centralnego mają grać swoje mecze, natomiast niższych lig już nie. Po drugie ostatnia w pełni rozegrana kolejka może zakończyć sezon.
 
Apklan Resovia i GKS Katowice mają taką samą liczbę punktów w tabeli 2 ligi. Wczoraj PZPN podjął uchwałę w myśl której - w przypadku, gdy nie będzie można grać - ostatnia w pełni rozegrana kolejka kończy sezon. Wydaje się mało prawdopodobne, że odbędą się wszystkie mecze w nadchodzący weekend. Kto w takim razie awansuje do 1 ligi?
 
Obie drużyny rozegrały ze sobą jedno spotkanie. W Rzeszowie na stadionie przy ul. Wyspiańskiego 22 padł remis 2-2. Przypomnijmy, że wówczas GKS Katowice prowadził 2-0, ale "Pasiaki" skutecznie odrobiły straty, zdobywając bramkę na wagę remisu w doliczonym czasie gry.
 
Może się okazać, że ten mecz zaważy na tym, kto awansuje do 1 ligi. Na portalu 90minut.pl wyżej w tabeli są piłkarze GKS-u, ponieważ według regulaminu decydują mecze bezpośrednie, a jak wiemy "bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie". To jednak tak na prawdę ma sens dopiero, gdy rozegrano mecz i rewanż.
 
Natomiast na oficjalnym portalu PZPN-u, czyli łaczynaspilka.pl, wyżej w tabeli są piłkarze Szymona Grabowskiego. Aktualnie Apklan Resovia ma lepszy bilans bramkowy od "GieKSy". Resovia zdobyła do tej pory 41 bramek, a straciła 20. Natomiast GKS Katowice zdobył 39 goli tracąc 24.
 
Regulamin mówi również, że mecze bezpośrednie liczą się tylko i wyłącznie w przypadku rozegrania dwóch meczów pomiędzy danymi drużynami. Będziemy monitorować sytuację.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij