2015-11-07 21:20:24

Siarka Tarnobrzeg prowadziła, ale przegrała z GKS-em Tychy

Siarka Tarnobrzeg przegrała 1-2 w wyjazdowym meczu 2 ligi z GKS-em Tychy.

W pierwszej połowie piłkarze Siarki Tarnobrzeg prezentowali się całkiem nieźle. Już na początku spotkania okazje mieli Maciej Domański i Michał Grunt, ale ich uderzenia ostatecznie nie trafiły w światło bramki.

W 43. minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Szymon Martuś, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Stefanik. Do przerwy "Siarkowcy" wygrywali z GKS-em Tychy 2-1.

W drugiej połowie miejscowi wzięli się ostro za odrabianie strat. W 64. minucie Mariusz Zganiacz zagrał na głowę Tomasza Boczka, a ten doprowadził do wyrównania.

Niespełna 10 minut później drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Więcek i Siarka musiała to spotkanie kończyć w dziesiątkę.

Korzystnego wyniku niestety nie udało się dowieźć do końca. W 84. minucie w sytuacji sam na sam z Pawłem Pawlusem znalazł się rezerwowy Paweł Okuniewicz i nie zmarnował okazji dając zwycięstwo GKS-owi Tychy.

GKS TYCHY - SIARKA TARNOBRZEG 2-1 (0-1)

0-1 Marcin Stefanik (43-karny)
1-1 Tomasz Boczek (64)
2-1 Piotr Okuniewicz (84)

GKS Tychy: Florek - Grzybek, Boczek, Tanżyna, Mączyński (58. Wodecki), Szczęsny (90. Błanik), Zganiacz, Bocian (61. Dymowski), Duda, Radzewicz, Grunt, Okuniewicz

Siarka Tarnobrzeg: Pawlus - Kościelny, Waleńcik, Stępień, Stefanik, Jakubowski (68. Chłoń), Więcek, Stromecki (90. Buczek), Domański, Koczon (71. Korzępa), Martuś (75. Przewoźnik)

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko). Żółte kartki: Zganiacz, Wodecki - Więcek, Waleńcik. Czerwona kartka: Więcek (73, druga żółta). Widzów: 4100