2015-10-20 19:20:22

Puchar Polski: Wólczanka Wólka Pełkińska w finale dzięki bramce Krzysztofa Pietlucha

Wólczanka Wólka Pełkińska awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław.
Poznaliśmy pierwszego finalistę Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław. Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała u siebie z Piastem Tuczempy 4-3.

Wólczanka Wólka Pełkińska dobrze zaczęła wtorkowe spotkanie, ale pierwszy cios zadał Piast Tuczempy. W 20. minucie rzut wolny na gola zamienił Wojciech Tołpa.

Gospodarze odpowiedzieli rywalowi dokładnie piętnaście minut późnej, gdy Krzysztof Pietluch strzałem głową po rzutce kolegi pokonał Patryka Strawę.

Piast ponownie wyszedł na prowadzenie 56. minucie za sprawą bramki Romana Bobaka. 10 minut później jednak Wólczanka wywalczyła rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Krzysztof Pietluch. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył w 71. minucie Kamil Hul.
W 81. minucie drugą żółtą kartę zobaczył Mateusz Podstolak i Wólczanka grała w dziesiątkę.

Końcówka spotkania przyniosła ze sobą masę emocji. W doliczonym czasie do remisu 3-3 strzałem głową doprowadził doświadczony obrońca Waldemar Jaroch

Niedługo potem Krzysztof Pietluch wykorzystał dośrodkowanie Macieja Lacha i dał Wólczance zwycięstwo, a tym samym awans dalej.

W drugim półfinale 28 października beniaminek 4 ligi podkarpackiej KS Wiązownica zmierzy się u siebie z JKS-em Jarosław.

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA - PIAST TUCZEMPY 4-3 (1-1)

4-3 Pietluch (90+7)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Furtak (90+1' Fleszar) - Gaweł (46. Kocur), Misiło (46. K. Pydych), R. Pydych, Oślizło - Podstolak, A.Poprawa, Gwóźdź (46. Lech),Padiasek - Pietluch, Hul.

Piast Tuczempy: Strawa - Wota, Kud, Stopyra, Gil - Wielgosz, Karkovskyi, Sobczak, Kubas - Bobak, Tołpa.

Sędziował: Paweł Kluz (Jarosław). Żółte kartki: R. Pydych, Lech, Podstolak, Hul - Wielgosz, Karkovskyi, Wota. Czerwona kartka: Podstolak (81, druga żółta).