2015-09-19 21:34:24

"Stalówka" pokonała Puszczę Niepołomice. Piąty mecz bez porażki

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali 1-0 z Puszczą Niepołomice w meczu 9. kolejki rozgrywek 2 ligi.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu widzowie zobaczyli w 63. minucie, kiedy to Damian Łanucha przepięknym strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza gości Marcina Staniszewskiego.

Mecz szczególnie w pierwszej połowie nie zachwycał. Piłkarze dostosowali się do pogody panującej w "hutniczym grodzie". Spotkanie było bardzo wyrównane bez szczególnego wskazania, na którąś z drużyn.

W drugiej połowie zdecydowanie zaostrzyła się gra, co zmusiło sędziego Michała Grockiego z Warszawy do pokazania kilku żółtych kartek i utemperowania piłkarzy.

Po stracie bramki goście się odsłonili, co spowodowało, że Stal Stalowa Wola miała swoje okazje do podwyższenia wyniku. Najlepszą zmarnował Przemysław Oziębała po dobitce strzału Dawida Jabłońskiego. Były piłkarz m.in. Widzewa Łódź nie trafił na pustą bramkę.

STAL STALOWA WOLA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1-0 (0-0)

1-0 Łanucha (63)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Bogacz, Wawrzyński, Kantor, Jabłoński, Kachniarz, Łanucha (90. Siudak), Mikołajczak, Przezak (60. Oziębała), Płonka (78. Giel)

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Lepiarz, Czarny, Abramowicz, Broź (73. Furczyk), Mikołajczyk, Kotwica, Gawęcki, Uwakwe (70. Maluga), Gębalski

Sędziował: Michał Grocki (Warszawa). Żółte kartki: Wawrzyński, Bogacz, Oziębała, Kantor, Mikołajczak - Furtak, Mikołajczyk, Abramowicz