2015-08-31 12:52:40

Piast Tuczempy prowadził w Świdniku, ale przegrał z Avią

Piłkarze Piasta Tuczempy wygrywali w Świdniku z Avia 1-0, ale ostatecznie przegrali 1-3 i do domu wrócili bez punktów.

Pierwsza część meczu była wyrównana, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W przerwie meczu trener Marek Strawa zrobił dwie dobry zmiany, które bardzo szybko przyniosły korzyści.

Już w 47. minucie gola dla Piasta Tuczempy strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Wojciech Tołpa. Goście jednak z prowadzenia nie cieszyli się długo. Trzy minuty później wyrównał Wojciech Białek, a za kolejnych kilka minut prowadzenie Avii Świdnik dał Adam Nowak.

Na kwadrans przed końcem losy spotkania rozstrzygnął Marcin Byszewski, który ustalił wynik na 3-1 dla gospodarzy.

Dla Piasta Tuczempy w końcówce dobrych sytuacji nie wykorzystali Tomasz Pasaj i Arkadiusz Wielgosz.

AVIA ŚWIDNIK - PIAST TUCZEMPY 3-1 (0-0)

0-1 Tołpa (47)
1-1 Białek (50)
2-1 Nowak (53)
3-1 Byszewski (75)

Avia Świdnik: Zawiślak - Podstawka, Grzegorczyk, Maciejewski, Byszewski - Oziemczuk, Szymala (47. Słowik), Dobrowolski, Wołos (46. Nowak) - Mazurek, Białek.

Piast Tuczempy: P. Strawa - Jaroch, Kud (80. Kubas), Gil (70. BobakI), Stopyra (46. Tołpa) - Demski, Wota, Karkovsky, Wielgosz, Aab - Pasaj.

Sędziował: Krasowski (Leżajsk). Żółte kartki: Szymala, Dobrowolski, Mazurek - Gil, Bobak, Wielgosz. Czerwona kartka: Mazurek (88 druga żółta). Widzów: 350.