2015-08-01 20:59:22

Stal Stalowa Wola zaczyna od zwycięstwa. Wygrana z Nadwiślanem Góra

Stal Stalowa Wola wygrała z Nadwiślanem Góra 2-1 w meczu 1. kolejki drugiej ligi.

Piłkarze "Stalówki" wyszli na prowadzenie w 18. minucie spotkania. Rajdem z lewą stroną boiska popisał się Marcin Kowalski, który zagrał do Tomasza Płonki, a ten musiał tylko przystawić nogę.

Na 2-0 podwyższył w 40. minucie meczu Dawid Jabłoński, który efektownej akcji Płonki i Giela strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości.

Kontaktowego gola dla Nadwiślana Góra zdobył w doliczonym czasie gry Artur Pląskowski.

W drugiej połowie bramki nie padły - Stal Stalowa Wola rozpoczęła sezon od zwycięstwa. Za tydzień pojedzie do Radomia na pojedynek z tamtejszym Radomiakiem.

STAL STALOWA WOLA - NADWIŚLAN GÓRA 2-1 (2-1)

1-0 Płonka (18)
2-0 Jabłoński (43)
2-1 Pląskowski (45+1)

Stal Stalowa Wola: Wietecha, Kantor, Wrona, Bogacz, Kowalski, Mikołajczak, Stelmach (73. Jagiełło), Giel (86. Kachniarz), Łanucha (90. Mistrzyk), Jabłoński, Płonka

Nadwiślan Góra: Loska - Piwowarczyk, Pluta, Kaszok, Wójcik (89. Kocerba), Musiolik, Tront, Ziętarski (71. Kowalczyk), Matysek, Skrobol (62. Ogrocki), Pląskowski

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec). Żółta kartka: Tront