2015-05-29 15:04:21

Karpaty Krosno chcą rozbudować stadion. Będzie nowa trybuna

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem trybuny stadionu Karpat Krosno wkrótce pomieszczą więcej kibiców (fot. Bogusław Szczurek)
Karpaty Krosno chcą rozbudować stadion przy ul. Legionów. Dziś na sesji Rady Miasta zapadła decyzja o wykonaniu dokumentacji.
 
Piłkarze Karpat Krosno na dwie kolejki przed końcem rozgrywek są liderem 3 ligi lubelsko-podkarpackiej i mają spore szanse na awans do 2 ligi. Na sytuację zareagowało miasto, które zamierza zainwestować w rozbudowę stadionu.
 
- Na dzisiejszej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o przeznaczeniu 100 tys. złotych na dokumentację budowy nowej trybuny - powiedział nam jeden z krośnieńskich radnych.
Dzięki sporządzeniu dokumentacji będzie można ubiegać się na dofinansowanie, chociażby ze środków unijnych. To konieczne ze względu na spore koszty takiej inwestycji.
 
Na temat samej trybuny na razie niewiele wiemy. Wiadomo tylko, że ma być zadaszona i spełniać wymogi drugoligowe, bo wszyscy w Krośnie mocno wierzą w awans. 
 
- Więcej dowiemy się po sporządzeniu dokumentacji. Myślę, że za ok 2 miesiące - dodał radny.
 
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem bardzo możliwe, że inwestycja zostanie ukończona w przyszłym roku.
 
Już w najbliższą sobotę piłkarze Karpat Krosno zmierzą się ze Stalą Kraśnik w meczu przedostatniej kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem