2010-11-01 21:11:15

Izolator lepszy w ligowym szlagierze, Stal Sanok i Wisła Puławy w czubie tabeli

Izolator Boguchwała pewnie 3-1 ograł tarnobrzeską Siarke w najciekawiej zapowiadającym się meczu 14.kolejki. Na pozycje lidera wyszła Stal Sanok, która tylko korzystniejszym bilansem bramek wyprzedza Wisłę Puławy.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg ulegli 3-1 drużynie Izolatora Boguchwała. Jest to dopiero trzecia porażka Siarkowców w tym sezonie. Pierwsza bramke dla gospodarzy zdobył w 36 minucie Tomasz Płonka. Jeszcze w pierwszej połowie Siarce udało sie doprowadzic do wyrównania. W 41 minucie bramkarza Izolatora strzałem głowa pokonał Piotr Mazurkiewicz. Asyste przy tym trafieniu zaliczył najskuteczniejszy obecnie piłkarz III ligii Tomasz Walat, który w przeszłosci przez trzy sezony reprezentował barwy Izolatora. W drugiej połowie – mimo iż Siarkowcy dominowali na boisku - bramki strzelali już tylko zawodnicy gospodarzy. W 54.minucie bramke na 2-1 dla Izolatora zdobył Konrad Cuprys. W 69.minucie na 3-1 wynik podwyższył zdobywajac druga bramke w meczu Tomasz Płonka.

Punkty w meczu wyjazdowym z Chełmianką Chełm stracili również piłkarze Partyzanta Targowiska. Piłkarze Mirosława Kality szybko objeli prowadzenie za sprawą bramki Siergieja Iwliewa już w 5.minucie spotkania, lecz nie zdołali utrzymać korzystnego rezultal. Stan meczu na 1-1 w 78.minucie wyrównał napastnik gospodarzy Kazimierz Bala.

Z potknięcia czołowych drużyn skorzystali piłkarze Stali Sanok, którzy pokonali 2-0 po bramkach Macieja Kuzickiego i Rafała Nikodego rezerwy pierwszoligowego Górnika Łęczna. Sanoczanie pozycję lidera zajmują ex equo z Wisłą Puławy, która w Poniatowej 2-1 wygrali z miejscową Stalą. Rolę gospodarza w tym spotkaniu pełnili Puławianie.

Piąte kolejne zwycięstwo w szóstym meczu odniosła drużyna Karpat Krosno. "Biało-niebiescy" pokonali Polonie Przemyśl 3-0, a dwie pierwsze bramki już w 3. i 8. minucie meczu strzelił gościom były zawodnik "przemyskiej Barcelony" Paweł Sedlaczek. Goście próbowali jeszcze podnieść się do momentu, gdy w 54.miucie czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał bramkarz Artur Kuźma. Karpaciarze wykorzystali osłabienie przyjezdnych wbijają im jeszcze jedną bramkę.

Mecze dwóch pozostałych podkarpackich drużyn, Unii Nowa Sarzyna z Tomasovią Tomaszów Lubelski i Stali Mielec z Avią w Świdniku, zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Podobnie, wynikiem 0-0, zakończył się mecze Olendra Sól z Podlasiem Biała Podlaska. Zawodnicy z Soli wyszli na murawę z 10-minutowym opóźnieniem, chcąc w ten sposób zaprotestować przeciw zaległościom finansowym wobec nich.

W klasyfikacji strzelców niezagrożenie prowadzi Tomasz Walat z 12 bramkami. Aż o trzy trafienia mnie ma na koncie Fabian Pańko (Stal Sanok), który zdobył w tej kolejce gola w Łęcznej. Osiem goli zdobyli dotychczas Ireneusz Zarzyka (Partyzant Targowiska) i Grzegorz Szymanek (Górnik II Łęczna), a siedem razy do bramki rywali trafiał, w tym dwa w ostatnim meczu, Tomasz Płonka (Izolator Boguchwała).