2015-03-28 21:37:07

Cztery gole Kolbuszowianki w Nisku. Pewna wygrana z Sokołem

Piłkarze Sokóła Nisko (zielone stroje) starali się jak mogli, ale przegrali z Kolbuszowianką.
Kolbuszowianka Kolbuszowa odniosła pewne wyjazdowe zwycięstwo z Sokołem Nisko. Goście zwyciężyli 4-1.

Już w 1. minucie Dziedzic znalazł się sam przed Tomczyszynem jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Sokoła. Chwilę później bramkarz gości stanął na wysokości zadania broniąc techniczny strzał Woźniaka.

W 16. minucie w zamieszaniu w polu karnym Sokoła padł Dawid Dziekan, a sędzina Beata Wosiewicz odgwizdała faul. Jedenastkę na gola zamienił Łukasz Korab.

Cztery minuty później było już 1-1. Serafin zagrał do Kocója, a ten dośrodkował wprost na głowę Damiana Judy, który z bliskiej odległości pokonuje Mateusza Kozioła.

W 22. minucie padł drugi gol dla miejscowych, niestety dla nich sędzia liniowy podniósł chorągiewkę pokazując spalonego. Gorąco było też w 31. minucie. Najpierw Damian Juda mocno uderzył z rzutu wolnego, a Kozioł wybił piłkę po poprzeczce na rzut rożny. Bezpośrednio z narożnika natomiast Kobylarz trafił w słupek.

Na pięć minut przed przerwą Dziedzic odebrał piłkę obrońcy,, dokładnie podał do Koraba, a ten z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla Kolbuszowianki.

Po przerwie Sokół ruszył do odrabiania strat jednak to goście zdobyli kolejnego gola. W 53. minucie Oskar Fryc celniezagrał  do Dawida Dziekana, a ten bardzo ładnym strzałem pod poprzeczkę z ponad 20 metrów pokonał bramkarza miejscowych.

Niżanie nie zdłożyli broni i wciąż dążyli  do zdobycia gola. Okazje mieli m.in. Wilk, kilkrotnie Stępień i Kowal - za kazdym razem jednak brakowało prezycji.

W 81. minucie piłka trafiła do Fryca, który strzałem zza pola karnego od poprzeczki przypieczętował okazałe zwycięstwo swojego zespołu.

Warto również wspomnieć o pani sędzinie, która według wielu obserwatorów spotkania nie miała najlepszego dnia podejmując kilka (z rzutem karnym na czele) niezrozumiałych decyzji.

SOKÓŁ NISKO - KOLBUSZOWIANKA 1-4 (1-2)

0-1 Korab (16-karny)
1-1 Juda (20)
1-2 Korab (40)
1-3 Dziekan (53)
1-4 Fryc (81)

Sokół Nisko: Tomczyszyn – Stępień, Wilk, Kowal, Dyba – Niedziałek (73. Kwiatkowski), Kobylarz (59. Wójcik), Kocój, Serafin, Woźniak – Juda

Kolbuszowianka Kolbuszowa: Kozioł – Skowron, Maca, Dudek, Lorenc (62. Franczyk) – Fryc, Micek, Korab, Szela – Dziekan (67. Czyżewski), Dziedzic (81. Stagraczyński)

Sędziowali: Beata Wosiewicz oraz Jakub Kozner i Grzegorz Żurawski (Krosno). Żółte kartki: Stępień, Kobylarz, Woźniak - Dziedzic, Franczyk, Widzów: 150