2015-03-28 17:55:05

Zabójcze dwie minuty "Stalówki". Wygrana z Energetykiem ROW Rybnik

Stal Stalowa Wola wygrała 2-1 z Energetykiem ROW Rybnik w meczu 23. kolejki drugiej ligi.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla "Stalówki". Już w 2. minucie, po błędzie Kamila Jakubowskiego, do siatki trafił Patryk Dudziński i Energetyk ROW Rybnik prowadził w Stalowej Woli 1-0.

Wynik ten utrzymywał się bardzo długo, bo aż do 72. minuty. Właśnie wtedy błąd obrony gości wykorzystał Tomasz Płonka, który trafił z bliska do bramki dając wyrównanie Stali Stalowa Wola.

Gospodarze jednak wcale nie zamierzali zwalniać. Nie minęło 120 sekund, a piłkarze "Stalówki" cieszyli się z kolejnego gola, który okazał się zwycięskim.

Wypracował go debiutujący w Stali Danko Kovacević, który wyłożył piłkę Radosławowi Mikołajczakowi, a ten z kilku metrów wpakował się do siatki.

STAL STALOWA WOLA - ENERGETYK ROW RYBNIK 2-1 (0-1)

0-1 Dudziński (2)
1-1 Płonka (72)
2-1 Mikołajczak (74)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Kachniarz, Bogacz, Kowalski, Kantor (67. Kovacević), Stelmach, Kałat (67. Giel), Jakubowski (81. Tur), Mikołajczak, Płonka

Energetyk ROW Rybnik: Rybicki - Grolik (52. Bedronka), Krotofil, Nowak (76. Gilewicz, Muszalik, Siwek, Sobczak, Jary, Gojny, Dudziński (76. Mandrysz), Borovicanin

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).  Żółte kartki: Kałat, Kantor, Stelmach, Kowalski. Widzów: 800