2014-06-28 22:06:51

Wólczanka Wólka Pełkińska mistrzem 4 ligi podkarpackiej

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wygrali 4-2 z Wisłokiem Strzyżów i zostali mistrzem 4 ligi podkarpackiej.

Beniaminek z Wólki Pełkińskiej przypieczętował udany sezon zwycięstwem pomimo gry w nieco okrojonym składzie. Wólczanka została mistrzem 4 ligi podkarpackiej i sezon 2014/2015 rozpocznie o klasę rozgrywkową wyżej.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 14. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Piotr Boratyn, a asystę zaliczył Marek Gwóźdź. Jeszcze przed przerwą na 2-0 podwyższył Wojciech Tołpa, który popisał się indywidualnym rajdem pomiędzy obrońcami gości.

Chwilę po zmianie stron kontaktowego gola dla Wisłoka Strzyżów zdobył Michał Wolański i znowu zrobiło się ciekawie. Kilkanaście minut później Wólczanka jednak znów odskoczyła na dwa gole - błąd popełnili obrońcy i bramkarz gości, a do siatki ponownie trafił  Boratyn.

W 66. minucie na 4-1 podwyższył Paweł Duży (uderzenie z 11 metrów), a wynik meczu strzałem z rzutu wolnego ustalił w końcówce Michał Wolański zmniejszając rozmiary porażki gości.

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA - WISŁOK STRZYŻÓW 4-2 (2-0)

1-0 Boratyn (14)
2-0 Tołpa (37)
2-1 Wolański (50)
3-1 Boratyn (62)