2014-06-01 23:56:00

Siarka Tarnobrzeg przegrała w Siedlcach. Awans się oddala

Siarka Tarnobrzeg przegrała w meczu wyjazdowy z Pogonią Siedlce 1-3. Gospodarze wygraną zapewnili sobie awans do 1 ligi, goście natomiast spadli z promowanego drugiego miejsca.

Początek meczu doskonale ułożył się piłkarzom z Tarnobrzega. W 6.minucie Daniel Koczon dośrodkował z wprost na głowę Marcina Figla, który bez problemu pokonał Jacka Kozaczyńskiego.

Mądrze grająca w tej części meczu Siarka mogła jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z ostrego kąta piłka niemal zaskoczyła Kozaczyńskiego. Następnie na bramkę Pogoni uderzał Koczon, lecz jego strzał odbił bramkarz gospodarzy.

Artur Melon również miał okazję do interwencji, jednak strzał Cezarego Demianiuka nie sprawił mu problemów.

Po przerwie siedlczanie nadal "walili głową w mur", natomiast Siarkowcy groźnie kontrowali panując nad sytuacją aż do 60.minuty. Wówczas po dośrodkowaniu Samuelsona Odunki do futbolówki dopadł Hubert Tomalski i strzałem z woleja doprowadził do wyrównania.

Bramka dodała miejscowym sił. Kolejne próby Demianiuka czy Odunki były coraz groźniejsze.

Przyjezdni zerwali się jeszcze do ataku, lecz czy to Truszkowski czy Dariusz Frankiewicz z rzutu wolnego czy też Figiel nie mieli szczęścia.

W 81.minucie Bartłomiej Makowski sfaulował Daniela Dybca w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Krystian Wójcik nie pomylił się i Pogoń prowadziła 2-1.

Warto dodać, że przed wykonaniem rzutu karnego było wiele kontrowersji, m.in. siedzący już na ławce rezerwowych "Truszkin" otrzymał drugą w tym meczu żółtą kartkę. Bartosz Sulkowski już po bramce na 2-1 także wyraził swoje zdanie na temat pracy arbitra za co został ukarany "czerwem", przez co Siarka kończyła mecz w „9″.

W doliczonym czasie gryprzyjezdnych dobił Demianiuk, który po przeprowadzeniu indywidualnej akcji strzelił na 3-1.

0-1 Figiel (6)
1-1 Tomalski (60)
2-1 Wójcik (85-karny)
3-1 Demianiuk (90)

Pogoń Siedlce: Kozaczyński – Kwiatkowski, Dybiec, Rodak, Ratajczak – Odunka, Dziubiński (71. Paczkowski), Wocial (46. Tarachulski), Tomalski (90. Dmowski) – Demianiuk, Zaniewski (61. Wójcik)

Siarka Tarnobrzeg: Melon – Stępień, Nadolski, Makowski, Sulkowski – Koczon, Figiel (84. Kowalski), Frankiewicz, Truszkowski (69. Popiela), Termanowski (72. Wróbel) – Ciećko

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin). Żółte kartki: Tomalski, Demianiuk, Paczkowski - Stępień, Truszkowski (dwie, w tym jedna na ławce rezerwowych), Makowski, Popiela. Czerwone kartki: Makowski (81, za dwie żółte), Truszkowski (83, za dwie żółte), Sulkowski (87, za obrazę arbitra). Widzów: 3000

źródło: polskieligi.net / sportsiedlce.pl