2014-04-23 21:34:28

"Stalówka" przegrała w Łowiczu. Pelikan odfrunął w końcówce

Stal Stalowa Wola przegrała 0-2 z Pelikanem Łowicz w wyjazdowym meczu 26. kolejki 2 ligi wschodniej. Obydwa gole padły w końcówce.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę na klatce piersiowej zgasił Michał Adamczyk, ale zbyt długo wyczekiwał na strzał i piłkę przejęli defensorzy gości.

Piłkarze Stali Stalowa Wola odpowiedzieli sytuacją Tomasza Płonki, który otrzymał świetne prostopadłe podanie na czyste pole od Mateusza Argasińskiego. Napastnik "Stalówki" niestety źle przyjął piłkę i dał sobie ją odebrać.

Na kolejną groźną sytuację trzeba było czekać do 32. minuty. Właśnie wtedy Adrian Bartkiewicz mierzonym strzałem w lewy róg bramki próbował pokonać Olszewskiego, który popisał się skuteczną interwencją. Przed przerwą okazje mieli jeszcze Radosław Mikołajczak i ponownie Płonka, ale w obydwu przypadkach skutecznie bronili się miejscowi.

W 58. minucie na bramkę Dawida Wołoszyna uderzał Patryk Bojańczyk, ale jego strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

Najważniejszym momentem meczu była druga, niepotrzebna żółta kartka Mateusza Kantora, który zmusił swoich kolegów do grania ostatnich 30 minut w dziesiątkę. Po tym zdarzeniu miejscowi rozpoczęli napór na bramkę graczy ze Stalowej Woli.

Pierwszy gol padł w 75. minucie. Strzał Adriana Świątka z ostrego kąta zdołał wybronić Wołoszyn, ale wobec dobitki Damiana Kosiorka z bliskiej odłegłości był już bezradny. Gracze Stali odpowiedzieli  strzałem Płonki - zbyt słabym jednak by zaskoczyć Olszewskiego.

W doliczonym czasie gry na 17 metrze faulowany był Świątek, a do futbolówki podszedł Michał Gamla. Zawodnik Pelikana trafił w poprzeczkę, a niekryty Michał Fabijański z bliska umieścił piłkę w pustej bramce.

1-0 Kosiorek (75)
2-0 Fabijański (90+1)

Pelikan Łowicz: Olszewski - Brodecki, Dremliuk, Wyszogrodzki, Koman, Golański (81. Fabijański), Gamla, Bończak (52. Kosiorek, 90. Perzyna), Świątek, Nowak (46. Bojańczyk)

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor - Mikołajczak, Kachniarz, Argasiński, Łanucha - Fabianowski, Płonka

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin). Żółte kartki: Nowak, Koman - Kantor, Fabianowski. Czerwona kartka: Kantor (60, druga żółta).

źródło: polskieligi.net / własne (Jarek Jurkiewicz)