2014-04-13 22:57:05

Derby Podkarpacia na remis. Stal Mielec - Siarka 1-1

Stal Mielec zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1-1 w derbach Podkarpacia. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 24. kolejki 2 ligi wschodniej.

Spotkanie od pierwszych minut - jak przystało na pojedynek derbowy - było bardzo zacięte.

Pierwszy gol padł w 15. minucie spotkania po samobójczym trafieniu Łukasza Nadolskiego. Zwodnik Siarki Tarnobrzeg niefortunnie interweniował przy dośrodkowaniu Krystiana Getingera kierując piłkę do własnej bramki.

Dobrą okazję na wyrównanie miał Daniel Koczon, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Wojciecha Daniela (przestrzelił).

Wyrównanie przyszło w 32. minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy. Dobre podanie otrzymał Marcin Figiel, który efektownym lobem przerzucił piłkę nad bramkarzem Stali i zrobiło się 1-1.

Początkiem drugiej połowy blisko szczęścia był Sebastian Łętocha, ale jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę.

Później wielu klarownych sytuacji nie było. Gospodarze starali się atakować, ale nie udało im się zaskoczyć bramkarza Siarki. W 84. minucie kontrę przeprowadzili goście, a piłka wpadła do siatki. Sędzia jednak odgwizdał spalonego.

Tarnobrzeżanie kończyli ten mecz w dziesiątkę po tym jak Dariusz Frankiewicz w przeciągu trzech minut otrzymał dwa żółte kartoniki. Na losy pojedynku jednak nie miało już to wpływu. Spotkanie, tak jak w rundzie jesiennej, zakończyło się remisem 1-1.

1-0 Nadolski (15-samobójcza)
1-1 Figiel (32)

Stal Mielec: Daniel - Podstolak, Załucki, Duda, Getinger, Słotwiński, Żubrowski, Głaz, Papka (61. Gawęcki), Łętocha (70. Pruchnik), Radulj (63. Skiba)

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Stępień (78. Wróbel), Baran, Nadolski, Persona, Frankiewicz, Koczon (64. Kowalski), Chrabąszcz (57. Popiela), Buras, Figiel (75. Makowski), Truszkowski

Sędziował: Artur Ciecierski (Warszawa). Żółte kartki: Papka, Głaz - Persona, Koczon, Popiela, Frankiewicz. Czerwona kartka: Frankiewicz (89, druga żółta). Widzów: 4300

źródło: polskieligi.net / stalmielec.com