http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/586/czy-wybrali-juz-panstwo-szkole-dla-swojego-dziecka-

2012-12-21 09:55:41

Stadion Resovii będzie własnością województwa

Podobne tematy Resovia Rzeszów
Stadion przy ul. Wyspiańskiego, na którym swoje mecze rozgrywa drugoligowa Resovia, zmieni właściciela. Uniwersytet Rzeszowski przekaże go na rzecz województwa podkarpackiego.
 
- Senat Uniwersytetu Rzeszowskiego podjął decyzję o oddaniu stadionu Resovii na rzecz województwa podkarpackiego - poinformowała Gazeta Codzienna Nowiny.
 
Stadion zostanie oddany za darmo, mimo tego, że początkowo URZ oczekiwał za to aż 7 milionów złotych. Zarząd województwa jednak otwarcie zapowiedział, że zapłacić nie zamierza - w ostatnich latach uczelnia musiała dokładać do obiektu ok. 400 tys. zł rocznie
 
Uchwała w sprawie przejęcie stadionu Resovii przez województwo podkarpackie trafi w najbliższym czasie na sejmik, gdzie dopełnione zostaną wszystkie formalności.
 
Wg planów zarządu województwa na obiektach Resovii powstać ma Wojewódzkie Centrum Sportu Młodzieży. Stadion ma mieć podgrzewaną murawę oraz rozbudowane centrum lekkoatletyczne.
 
Pieniądze na inwestycję (ok. 60 milionów złotych) - pozyskać ma samorząd województwa z funduszy unijnych.
 
 
źródło: Nowiny

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem