2010-02-26 16:02:14

Hetman Zamość wychodzi na prostą

Wydział Dyscypliny PZPN odwiesieł licecje Hetmana Zamość. Oznacza to, że drugoligowiec na pewno wystartuje w rundzie wiosennej. Co więcej zamojski klub ponownie może realizować transfery, a pomoc w utrzymaniu II ligi zadeklarował właściciel Spartakusa Szarowola.

- Została nam odwieszona licencja. Możemy również dokonywać transferów - poinformował Zbigniew Pająk, wiceprezes Hetmana Zamość do spraw sportowych. Na spotkaniu w Wydziale Dyscypliny PZPN zgodnie z oczekiwaniami członków Wydziału przedstawił on na piśmie deklarację ugody z miastem, która zapewnia wsparcie finansowe dla Hetmana, pozwalające na spłatę zadłużenia względem ZUS oraz US (miasto zadeklarowało wsparcie finansowe w postaci 300 000 złotych).

Dzięki udanym negocjacjom prezesów Tadeusza Pizonia, Zbigniewa Pająka oraz Tomasza Rycaja z władzami miasta, ta pomyślna decyzja pozwoli Hetmanowi wznowić rozgrywki w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010.
 
Z klubu zdjęty został również zakaz transferów. Drugoligowca zasilą piłkarze oraz sztab szkoleniowy wice lidera III ligi lubelsko-podkarpackiej Spartakusa Szarowola.
 
Kilka dni temu Lesław Kapka, główny sponsor Sparatkusa, potwierdził pogłoski pojawiające się od jakiegoś czasu w Zamościu i Szarowoli. Dotyczyły one pomocy tonącemu w długach Hetmanowi, jaką ten miałby otrzymać z Szarowoli. Chodzi o przekazanie grupy najlepszych piłkarzy. Kapka, który sam jest wierzycielem zamojskiego klubu, chce w ten sposób pomóc w walce o utrzymanie II ligi.
 
- Spartakus może dać kadrę trenerską i zawodników. Będą występowali pod szyldem Hetmana i grali na jego stadionie. - powiedział przedsiębiorca.
 
W tej chwili wiadomo już, że Bohdan Bławackyj, były szkoleniowiec Spartakusa Szarowola, będzie trenerem drugoligowego Hetmana Zamość. Jego asystentem zostanie Jurij Gij. Obaj są narodowości ukraińskiej.
 
źródło: Hetman Zamość

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

~anonim 2010-02-27 18:22:48 0 0

Czarni Połaniec - Rzemieślnik Pilzno 0 - 0

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem