2010-02-24 23:02:55

sparing KSZO Ostrowiec Św. - Siarka Tarnobrzeg 3-0

Porażką podopiecznych Adama Mażysza 0-3 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy prowadzoną przez niego trzecioligową Siarką Tarnobrzeg a pierwszoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Sparing rozegrano przy sztucznym oświetleniu (początek spotkania o 18.30) na doskonale przygotowanym sztucznym boisku Piłkarskiego Ośrodka Treningowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W pierwsza części spotkania gra była dość wyrównana pomimo tego, że już w 13 minucie bramkę dla KSZO bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobył, mający za sobą występy m.in w Resovii Rzeszów Jarosław Białek.

Po przerwie opiekun pierwszoligowców Czesław Jakołcewicz zmienił aż dziesięciu zawodników. Miejscowi osiągneli na boisku znaczącą przewage, którą dodatkowo udokumentowali dwoma golami.

Pomimo porażki, asystent trenera Mażysza Michał Szymczak ocenił spotkanie jako bardzo pożyteczne. - Warunki do gry były znakomite, graliśmy na sztucznym boisku, warto było jechać na ten mecz by chłopcy mogli sobie pograć na tak perfekcyjnym boisku.

Kolejny sparing piłkarze z Tarnobrzega również rozegrają na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W sobotę W Puławach zmierzą się z występującą w III lidze lubelsko-podkarpackiej miejscową Wisłą.

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - SIARKA TARNOBRZEG 3-0
Bramki: Białek 13', Żelazowski 52', Folc 77'

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: (I połowa) Michał Wróbel - Marcin Dziewulski, Radosław Kardas, Tomasz Ciesielski, Łukasz Matuszczyk - Jakub Cieciura, Jarosław Wieczorek, Jarosław Białek, Adrian Frańczak - Krystian Kanarski, Adam Cieśliński.
(II połowa) Tomasz Dymanowski - Łukasz Szymoniak, Daniel Dybiec, Tomasz Ciesielski, Marcin Kajca - Tomasz Persona, Adrian Sobczyński, Mikołaj Skórnicki, Jakub Kapsa - Tomasz Żelazowski, Marcin Folc.

Siarka Tarnobrzeg: Ćwiczak – Beszczyński, Kozłowski, Stępień, Sałek – Pluta, Łukawski, Madeja, Łuczakowski – Walat, Mazurkiewicz oraz Krzemiński, Stąporski, Szymański, Uznański.

źródło: kszo.net.pl / Echo Dnia