2012-06-06 17:06:29

Siarka Tarnobrzeg gromi i awansuje do II ligi

W meczu ostatniej kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej Siarka Tarnobrzeg rozgromiła Stal Kraśnik 6-1 i wywalczyła awans do II ligi.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w pięknym stylu zapewnili sobie długo wyczekiwany awans. Podopiecznie Michała Szymczaka pokonali Stal Kraśnik 6-1.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył już w 13. minucie meczu Kamil Zalewski. Na 2-0 podwyższył Jacek Kuranty w 22. minucie.

W przeciągu kolejnych kilku minut "Siarkowcy" zdobyli jeszcze dwie bramki: najpierw na listę strzelców wpisał się Bartosz Madeja, a chwilę później ponownie Kamil Zalewski.

Na 5-0 podwyższył w 52. minucie Jakub Zabłocki. Ostatnią bramkę dla Siarki strzelił Tomasz Wolan na dziesięć minut przed końcem.

Honorowego gola dla Stali Kraśnik zdobył Daniel Szewc.

Dzięki wygranej Siarka z 57 punktami zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej, a co za tym idzie upragniony awans do II ligi.

SIARKA TARNOBRZEG - STAL KRAŚNIK 6-1 (4-0)
Bramki: Zalewski 2 (13, 29), Kuranty (22), Madeja (25), Zabłocki (52), T. Wolan (80) - Szewc (54)

Siarka: Ćwiczak - Jakubowski (74. Kabata), Jakubiec, Beszczyński (71. Łukawski), Łuczakowski - Hynowski, Kuranty, Madeja - Kwieciński, Zalewski (74. Bażant) - Zabłocki (71. T. Wolan)

Stal: Zapał (65. Kurzępa) - Prasnal, Brytan, Cardoso-Ferreira, Leziak - Pacek, Szewc, Mielniczuk, Mietlicki - Drozd, Szczawiński (46. Kalisz)

Sędziował: Piotr Burak z Zamościa. Żółte kartki: Jakubowski - Mielniczuk, Brytan, Cardosso-Ferreira, Lesiak. Widzów: 2700

źródło: własne / Echo Dnia