2020-03-11 20:26:21

Stal Stalowa Wola poległa z rezerwami HydroTruck Sky Tattoo Radom

Stalówka poległa w ostatnim meczu na własnej hali (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Bogdana Pamuły porażką pożegnali się z halą na stalowowolskim MOSiRze. Rezerwy ekstraligowca okazały się za mocne dla zielono-czarnych.

Dzisiejszy mecz Stali Stalowa Wola z rezerwami HydroTruck Sky Tattoo Radom został rozegrany bez udziału publiczności. Gospodarze chcieli w dobrym stylu pożegnać się z własną halą. Inny plan mieli jednak podopieczni Marka Popiołka.

Radomianie od pierwszych minut spotkania przeważali, jednak Stalówka próbowała odpowiadać. Miejscowi w końcówce pierwszej kwarty mocniej przycisnęli. To było jednak za mało i na krótką przerwę schodzili tracąc do rywala dziewięć oczek.

Zielono-czarni nie tracili nadziei i drugą kwartę rozpoczęli od mocnego uderzenia. Stal dostała przysłowiowego gazu i najpierw dogoniła przyjezdnych, a następnie wyszła na prowadzenie. Zespół dowodzony przez Bogdana Pamułę grał bardzo dobrze, wobec czego zapachniało niespodzianką.

Niestety rezerwy HydroTruck Sky Tattoo Radom w końcówce drugiej części meczu mocniej przycisnęli i do przerwy prowadzili sześcioma punktami. Po zmianie stron, goście włączyli piąty bieg i jeszcze bardziej odskoczyli Stali.

Gospodarze próbowali jeszcze walczyć, jednak balast punktowy z każdą minutą się zwiększał. Ostatnia kwarta wydawała się więc formalnością i tak też było, bowiem radomianie spokojnie dograli do końca. Stal ostatni mecz w sezonie rozegra już w najbliższą sobotę, a jej rywalem będzie Sokół Ostrów Mazowiecka

ZKS Stal Stalowa Wola - HydroTruck Sky Tattoo II Radom 70-90 (14-23, 20-17, 13-29, 23-21)

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 10, Buczek 2, Bednarz, Pietras 6, Tabor 4, Łabuda 3, Nowik 18, Wojtanowicz 13, Siembida 2, Jadaś 12

HydroTruck Sky Tatoo II Radom: Sowa 8, Rojek 7, Wydra 7, Tyszka 19, Czapla 6, Zalewski 19, Stankowski 10, Krawiec 2, Lewandowski 8, Strzelec 0, Nawrocki 4

Sędziowali: Mateusz Tychowski, Waldemar Kusza

Komisarz: Jan Kuniec