2020-03-08 09:28:19

Rawlplug Sokół Łańcut minimalnie uległ Górnikowi Trans.eu Wałbrzych

Łańcucianie polegli w meczu na szczycie (fot. archiwum)
Łańcucianie liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy, choć wczoraj było o to dość trudno. Ekipa z Wałbrzycha spisuje się bardzo dobrze i po meczu na Podkarpaciu jest bliska wygrania fazy zasadniczej.

Mecz nienajlepiej rozpoczął się dla Rawlplug Sokoła Łańcut, który po minucie przegrywał już 0-4. Jak się okazało, były to miłe złego początki, bowiem od tej pory to gospodarze zaczęli napierać. Spotkanie wraz z upływającym czasem było coraz bardziej zacięte, a Górnik Trans.eu Wałbrzych cały czas sprawiał problemy podkarpackiej ekipie.

Goście byli w gazie, co potwierdzili po krótkiej przerwie. Najpierw ekipa Łukasza Grudniewskiego wyrównała, a po chwili wyszła na prowadzenie. To nie spodobało się żółto-czarnym, którzy starali się przechylić szalę na swoją korzyść.

Końcówka drugiej kwarty należała już do ekipy z Wałbrzycha, która mocniej przycisnęła i odskoczyła podkarpackiej drużynie na cztery oczka. Zespół Dariusza Kaszowskiego musiał się wziąć w garść, jeśli myślał o wygranej z liderem rozgrywek.

Górnik był jednak bezlitosny i od pierwszych minut trzeciej części gry, to on dyktował warunki. Łańcucianie wprawdzie starali się nawiązać walkę, jednak przyjezdni tego dnia byli zbyt mocni. Sokół przed ostatnią kwartą miał jeszcze szansę na korzystny wynik, lecz musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Gospodarze nie mieli nic do stracenia, wobec czego w ostatnich dziesięciu minutach zagrali va banque. W tej część gry to Sokół dyktował warunki, a przewaga wałbrzyszan zaczęła topnieć. Wynik był cały czas na styku, jednak podkarpacka drużna nie zdołała już dogonić Górnika.

Rawlplug Sokół Łańcut - Górnik Trans.eu Wałbrzych 78-81 (19-16, 16-23, 17-25, 26-17)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 12, Kulikowski 0, Karolak 23, Wieloch, Pawlak 0, Szymańsk 16, Klima 10, Noga, Sewioł 4, Ciechociński 9, Czerwonka 4

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Pieloch 12, Zywert 12, Dechniak 18, Durski 0, Kamiński 5, Wróbel 1, Głapiński 1, Jakóbczyk 9, Koperski 3, Kulka 21, Ratajczak 0

Sędziowali: Marek Czernek, Adam Krasuski, Arkadiusz Wojna

Komisarz: Wiesław Nowakowski